Adalet Departmanı, Burr aleyhine içeriden bilgi ticareti davasını herhangi bir suçlama olmaksızın kapattı

3
70

Adalet Bakanlığı, Sen ile ilgili aylarca süren bilgi ticareti soruşturmasını kapattı. Richard BurrRichard Mauze BurrPeters Senato Demokrat kampanya kolunun başına geçecek Demokrat Jeff Jackson, Kuzey Carolina Senato yarışına atladı Portman’ın çıkışı Cumhuriyetçi kimlik krizinin altını çiziyor DAHA FAZLASI (RN.C.) ücretsiz.

Burr yaptığı açıklamada, bakanlığın Salı günü kendisine karar hakkında bilgi verdiğini belirterek, “Dava kapandı.” Dedi.

Senatör, “Bunu duyduğuma sevindim. Odak noktam, ülkemiz için bu zor dönemde Kuzey Carolina halkı için çalışmak oldu ve olmaya devam edecek,” diye ekledi.

Bir Adalet Bakanlığı sözcüsü kararı doğruladı, hangisi ilk olarak tarafından bildirild New York Times, konunun artık kapandığını ancak daha fazla yorum yapmayı reddettiğini söyledi.

Soruşturmanın suçlanmadan kapatıldığı haberi, Trump yönetiminin son tam gününde Cumhurbaşkanı seçilen ile geldi Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor. Çarşamba günü göreve başlayacak.

Burr davasını kapatma kararı, GOP senatörünün koronavirüs salgınının ilk günlerinde yaptığı hisse satışları hakkında aylar süren incelemenin ardından geldi. ProPublica Mart ayında, Burr’un koronavirüs yayıldıkça borsa çökmeden haftalar önce, 13 Şubat’ta neredeyse 30 farklı işlemde 582.029 ila 1.56 milyon dolar arasında hisse senedi indirdiğini bildirdi.

Burr, kararları verirken kamuya açık olmayan herhangi bir bilgiyi kullanmadığını söyleyerek defalarca yanlış yapmayı reddetti. Ayrıca, hisse satışlarıyla ilgili bir Senato Etik Komitesi soruşturması talep etti ve her türlü soruşturmada işbirliği yapma sözü verdi.

Adalet Bakanlığı hızla Burr’un işlemlerini araştırmaya başladı ve FBI, Mayıs ayında cep telefonuna el koydu.

Burr, hisse satışları Trump yönetimi tarafından araştırılan birkaç senatörden biriydi. Ancak Adalet Bakanlığı soruşturmalarını Sens’e kapattı. Kelly LoeffleKelly Loeffler Onyedinci Değişiklik ve Donald Trump Devlet düzeyindeki Cumhuriyetçilerin kınanması, Trump’ın kaybının ardından Limbaugh yanlış bir şekilde Biden’ın göreve başlamaya tepki verirken meşru bir şekilde kazanmadığını söyledi. (R-Ga.), Dianne FeinsteinDianne Emiel FeinsteinBush-, Obama dönemi yetkilileri Senatoyu Biden’in DHS seçimini hızlı bir şekilde onaylamaya çağırıyor Senato komitesi, Cumhuriyetçi geri tepmeye rağmen Biden’in DHS seçimini ilerletiyor Hillicon Valley: Bilgi ajansı ABD akıllı telefon konum verilerini herhangi bir garanti olmaksızın topluyor, diyor | Demokratlar, Rus saldırısının DOJ, mahkemeler üzerindeki etkisine cevap arıyor | Airbnb, aşı dağıtımında Biden yönetimine yardım sunuyor. (D-Calif.) Ve James InhofJames (Jim) Mountain InhofeSenate GOP, Trump’ı ikinci kez temize çıkaracağına işaret ediyor. Gece Savunması: Austin, Pentagon’da dümen aldı | COVID-19 brifingi 1. Gün gündeminin parçası | Ulusal Muhafız birliklerinin kapalı otoparktaki görüntülerine yönelik öfke Senatosu, Austin’in Pentagon’u Biden yönetiminde yöneteceğini doğruladı. (R-Okla.) Mayıs ayında Burr ile ilgili soruşturma devam ederken.

İncelemelerin ortasında Burr, Senato İstihbarat Komitesi başkanı olarak istifa etti. Panelin bir üyesi olarak kaldı, ancak geçici olarak kenara çekilme kararı Senato’da şok dalgaları yarattı. Cumhuriyetçiler Çarşamba günü Senato çoğunluğunun kontrolünü kaybetmeye hazır oldukları için, Adalet Bakanlığı’nın kararı Burr’un panelin kontrolünü geri kazanması için çok geç.

Şimdi başkan yardımcısı olmak isteyip istemediğine karar vermek zorunda kalacak, aksi takdirde Sen tarafından doldurulacak bir pozisyon. Marco RubioMarco Antonio RubioPeters, Senato Demokrat kampanya kolu The Hill’s Morning Report’un başına geçecek – Dems soru duruşması; Ocak ayı en ölümcül salgın ay oldu Biden yönetimi Çin soykırım atamasını gözden geçiriyor DEVAMI (R-Fla.), Burr’un başkan vekilliğini devraldı. Ayrıca Senato Sağlık, Eğitim, Çalışma ve Emeklilik Komitesinde en iyi Cumhuriyetçi olabilir.

Previous articleMcConnell, GOP’u Trump’ın görevden alınmasını tahmin etmeye devam ediyor
Next articleMcConnell ve Schumer, haydutluk engelinin ortasında güç paylaşımı anlaşmasını kesemedi

3 COMMENTS

  1. I was excited to find this site. I want to to thank you for
    ones time for this particularly fantastic read!! I definitely appreciated every part of it and i also have you bookmarked
    to see new information on your site.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here