Angus King, gizli bilgileri ifşa eden Trump’ın ‘büyük tehlikesi’ konusunda uyardı

0
49

You are. Angus KralıAngus King Cumhuriyetçiler, onay duruşması sırasında Granholm’a fosil yakıtlar konusunda baskı yapıyor Orta Düzey Demokratlar, Biden’in başarısının anahtarıdır Biden’ın iki partili baskısı, COVID-19 yardım tasarısının duvarını vuruyor DAHA FAZLASI (I-Maine) olasılığını tanımladı Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI Görevden ayrıldıktan sonra gizli bilgileri “büyük bir tehlike” olarak ifşa etmek.

Senato İstihbarat Komitesinin bir üyesi olan King, istihbarat brifinglerinin genellikle yasal bir gereklilikten ziyade bir nezaket olarak eski başkanlara verildiğini belirtti.

“Ciddi bir tehlike var [Trump] King, CNN’den John King’e Pazar günü verdiği demeçte, kaynakları ve yöntemleri tehlikeye atacak gizli bilgileri yanlışlıkla veya isteyerek ifşa ediyor ”dedi. “Üst tarafı yok. Bu bilgiye sahip olması için bir neden yok … ve geçmişte istihbarat verileriyle hızlı ve gevşek olma geçmişine bakılırsa, öyle olmalı – bu, gelecek başkan için kolay bir karar olmalı. ”

House Intelligence Committee Başkanı Adam SchiffAdam Bennett Schiff Merkezden Lobicilik Glenn Greenwald, yerel terörizmle ilgili endişeler nedeniyle Biden Wray’i FBI direktörü olarak tutmak için medya sansürüne karşı uyarıda bulundu. (D-Calif.) Pazar günü CBS’den Margaret Brennan’a benzer yorumlarda bulundu: “Bu başkanın şimdi, gelecekte başka bir istihbarat brifingi alması gereken bir durum yok. Artık ona güvenilebileceğini sanmıyorum. “

Eski Trump yönetimi Ulusal İstihbarat Direktörü Susan Gordon da benzer şekilde, başkanın görevden ayrıldıktan sonra brifinglerine son verilmesi çağrısında bulundu.

“Konvansiyon uzun zaman önce Başkan Trump ile birlikte binayı terk etti ve onun ulusal güvenlik ve istihbarat konusundaki sergilenen yaklaşımı, bu yakında eski cumhurbaşkanına istihbarat sağlama konusunda daha amaçlı bir karar verilmesi gerektiğini gösteriyor,” Gordon yazdı bir Friday Washington Post yazısında.

“İstihbarat topluluğunun 30 yılı aşkın bir emektarı olarak tavsiyem, 20 Ocak’tan sonra ona herhangi bir brifing vermemesi. Bu basit hareketle – sadece yeni başkanın ayrıcalığı olan – Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor. Donald Trump’ın yarattığı potansiyel ulusal güvenlik riskinin bir yönünü hafifletebilir ”diye ekledi.

Previous articleHarris Pazartesi Senato koltuğundan istifa edecek
Next articleGraham, Schumer’i görevden alma makalesini reddetmesi için oylamaya zorluyor

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here