Ateşli bir yazıda Sasse, QAnon’un GOP’u yok ettiğini söylüyor

0
20

İçinde ateşli op-e The Atlantic için Cumartesi yayınlanan Sen. Ben SasseBen SasseMcCaul senatörleri, Huawei endişeleriyle ilgili olarak Ticaret sekreteri üzerindeki oylamayı engellemeye çağırıyor The Hill’s 12:30 Raporu – Facebook tarafından sunulan – Beyaz Saray, bugünün idari kararlarında iklim değişikliğini hedefliyor The Hill’s Morning Report – Biden, yaza kadar herkes için aşı istiyor; Trump kınaması mı? DAHA (R-Neb.) QAnon komplo teorisinin GOP’u “yok ettiğini” söyledi ve Cumhuriyetçilerine bunu reddetmeye çağırdı.

Sasse’nin tartışması, şiddetli bir kalabalığın ardından iki haftadan kısa bir süre sonra geliyor. Başkan TrumDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMIDestekçileri, ABD Kongre Binası’nı ihlal ederek, bir Capitol Hill Polis memuru da dahil olmak üzere beş kişiyi öldürdü. İsyancılar, Kongre’nin Seçici Kurul oylarının Cumhurbaşkanı seçimleri için bozulan sayımını durdurmak amacıyla Kongre Binası’na saldırdı. Joe BideJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor., seçimin hileli olduğunu iddia ederek.

Ayaklanmalar sırasında fotoğraflanan üyelerin çoğu, boynuzlu bir miğfer ve halk arasında “QAnon Şamanı” olarak bilinen yüz boyası takan bir adam da dahil olmak üzere, giysilerinde “Q” veya “QAnon” ifadeleri ile görülebilir.

Teoriye inananlar, Trump’ın “küresel bir yamyam pedofil ağı tarafından ABD hükümetinin ele geçirilmesini ifşa etmeye” çalıştığını kanıt olmadan iddia ediyorlar. Temsilci Marjorie Taylor Greene (R-Ga.) Da dahil olmak üzere yeni seçilen birkaç milletvekili teoriyle ilişkilendirildi, daha sonra olsa geri yürüdü “yanlış bilgilendirme” nedeniyle verdiği destek.

Sasse’nin “QAnon GOP’u İçinden Yok Ediyor” başlıklı başyazısında milletvekili, Kongre Binası’nda meydana gelen isyanların “birkaç çürük elma” nın bir sonucu olmadığını, Cumhuriyetçilerin içinde büyümesine izin verdiği bir “tohum” olduğunu belirtir. bu teoriler de dahil olmak üzere zaman içinde parti.

Sasse, ayaklanmalar sırasında Senato salonundan uzakta bir çeteyi yönetirken görüntülenen memur Eugene Goodman’ın, QAnon teorisi logolu gömlek giymiş bir adam tarafından kovalandığını söyledi. FBI, adı Douglas Jensen olarak tanımlanan adamın “‘Q’nun’ övgü alabilmesi için tişörtünün videoda görünmesini istediğini ” söyledi.

Sasse, “Cumhuriyetçi Parti’de bir süre önce kök salmış ve ihanet, zayıf siyasi muhakeme ve korkaklıkla beslenen çürük bir tohumun çiçek açmasıdır” diye yazdı Sasse.

Sasse, Trump görevden ayrıldığında, GOP’un Anayasa’yı koruma veya “komplo teorilerinin bir partisi olma” seçeneğine sahip olduğunu söyledi.

“Trump görevden ayrıldığında, partim bir seçimle karşı karşıya: Kendimizi Anayasayı savunmaya ve en iyi Amerikan kurumlarımızı ve geleneklerimizi sürdürmeye adayabiliriz ya da komplo teorilerinin, kablolu haber fantezilerinin ve beraberinde gelen yıkımın partisi olabiliriz onlara “dedi.

Komplo teorisyeni Jones’a atıfta bulunan Sasse, “Eisenhower’ın partisi veya komplocu Alex Jones’un partisi olabiliriz,” diye devam etti.

Sasse ayrıca bazı Cumhuriyetçi meslektaşlarını Anayasa’yı “duyurmaya” devam ederken komplo teorisyenlerine “göz kırpmakla” suçladı.

“Geçen haftaya kadar birçok parti lideri ve danışman, QAnon’a göz kırparken Anayasa’yı duyurabileceklerini düşünüyordu. Yapamazlar, ”diye yazdı Sasse. “GOP komplo teorilerini reddetmeli veya onlar tarafından tüketilmelidir. Şimdi bu partinin ne hakkında olduğuna karar verme zamanı. “

Sasse, Meclis Azınlık Liderini de eleştirdi Kevin McCarthyKevin McCarthyİnsan Hakları Kampanyası, Marjorie Taylor Greene’nin komitelerden çıkarılması çağrısında bulunuyor Demokrat, Marjorie’nin ihraç edilmesi için duruşmalar yapılması çağrısında bulunuyor Taylor Greene Greene, geçmiş sözler üzerine yapılan eleştiriler karşısında ‘asla geri adım atmayacağına’ yemin ediyor. (R-Calif.) Greene’nin kampanyasını reddetmediği ve birinci sınıf milletvekiline “Cocoa Puffs için guguk kuşu” dedi.

“Azınlık Meclisi Lideri Kevin McCarthy’nin kampanyası sırasında bir seçeneği vardı: kampanyasını reddetmek ve potansiyel olarak bir Cumhuriyetçi koltuğunu kaybetmek ya da onu parti toplantısına davet etmek ve gülünç fikirlerini gizli tutmaya çalışmak. McCarthy liderlik testinde başarısız oldu ve kenarda, “Sasse açıkladı.

Greene, bu ay göreve başlamasının ertesi günü Biden aleyhine suçlama yazıları getirmeyi planladığını belirtti.

Sasse planını kabul etti ve yazarak “Kendisini, seçmenlerini ve Cumhuriyetçi Parti’yi aptal durumuna düşürmeye devam edecek “dedi.

Nebraska milletvekili, Amerika’nın geleceğinde “yapıcı bir rol” oynayabilmek için GOP’un “partimizi ateşe veren saçmalığı reddetmesi” ve “hayal kırıklıklarına gerçek bir cevap sunarak kendini yeniden inşa etmesi” gerektiğini belirterek sonuca vardı. son on yılda. ”

“Anayasa ile çılgınlık arasında bir açmazda, her iki adam da bir taraf tuttu,” dedi Sasse. “Aynı şeyi yapma sırası GOP’ta.”

Op-ed, Senato’nun Trump’ın görevden alma davasını bu oturumda ele alacağı gibi geliyor.

Meclis, bu hafta başkanlığı sırasında başkanı ikinci kez görevden aldı ve onu, Kongre Binası’na saldıran şiddetli kalabalığı kışkırtmakla suçladı. Meclis Demokratları ile birlikte on Cumhuriyetçi başkanın görevden alınması için oy kullandı.

Kalabalık 6 Ocak’ta binaya baskın yapmadan önce, Trump, National Mall’da sözler verdi, destekçilerine asla kabul etmeyeceğini söyledi ve kalabalığı Kongre Binası’na yürümeye teşvik etti ve Kongre’nin Biden’s Electoral College’ın zafer sertifikasını durdurmasını talep etti.

Sasse, Kongre Binası’nda olanlar hakkında seslerini duyurdu ve bu hafta Amerikalıları olayların ciddiyetini değerlendirmeye çağıran bir açıklama yaptı.

Ayrıca, Sen dahil Cumhuriyetçi meslektaşlarının çabalarını da çağırdı. Josh HawleyJoshua (Josh) David Hawley Onyedinci Değişiklik ve Donald Trump Biden’ın gelecek hafta göçmen aile birleşimi görev gücünü duyurmak için yaptığı kınama GOP grubu, Cruz, Hawley’i istifa etmeye çağıran ilan tahtası kampanyası başlattı. (R-Mo.), Seçim sonuçlarına “gerçekten aptalca” itiraz etmek.

Previous articleDemokratik süper PAC, yeni reklam saldırısında Hawley ve Cruz’u hedef alıyor
Next articleHarris Pazartesi Senato koltuğundan istifa edecek

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here