Avukatlar, Missouri Yüksek Mahkemesini Capitol isyanından önce Hawley’in eylemlerini soruşturmaya çağırıyor

0
35

En az 60 avukat Sen’in eylemlerini soruşturmak için Missouri Yüksek Mahkemesini çağırıyor. Josh HawleyJoshua (Josh) David Hawley Onyedinci Değişiklik ve Donald Trump Biden’ın gelecek hafta göçmen aile birleşimi görev gücünü duyurmak için yaptığı kınama GOP grubu, Cruz, Hawley’i istifa etmeye çağıran ilan tahtası kampanyası başlattı. (R-Mo.), Bir avukat, ölümcül ayaklanmadan önce Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI‘nin destekçileri 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’nda.

avukatlar, mahkemenin Baş Disiplin Danışmanı Ofisi’nden Hawley’in 2020 başkanlık seçimi sonuçlarının onaylanmasına itiraz etme çabalarını incelemesini isteyen resmi bir şikayeti imzaladı.

Şikayet, ilk bildiren Kansas City Yıldızı ve daha sonra yerel avukat Hugh O’Donnell tarafından The Hill ile paylaşılan, Missouri milletvekilleri arasında imzalar için dolaşıma sokuluyor.

O’Donnell Star’a, St. Louis’den Kansas City’ye kadar avukatlar da dahil olmak üzere daha fazla avukatın bu çabaya hala imza atabileceğini söyledi.

Şikayet, Hawley’i profesyonel suistimalle suçlayan ve bir senatör olarak görev yaptığı yeminini ve ek eylemleri ihlal eden avukatlar tarafından hazırlanan bir dizi mektuptan biridir.

Hawley aleyhine yaptırımları tartışan mektuplardan birini dağıtan St. Louis’den emekli bir avukat olan Alan Hoffman, Missouri Yüksek Mahkemesinin Missouri Yüksek Mahkemesinin Missouri senatörüne karşı kamuya açık bir suçlamadan barbarın kaldırılmasına kadar değişen potansiyel cezaları dikkate alması gerektiğini savundu.

Kansas City gazetesi, Missouri’deki baş disiplin danışmanı Alan Pratzel’in, Hawley aleyhindeki şikayette bulunulup bulunmadığını onaylamayacağını veya inkar etmeyeceğini bildirdi.

Star’a göre Hoffman, “Suçlamalar barodan çıkarılmayı gerektirecek kadar ciddi” dedi. Ama bu benim vereceğim kararlılık değil.

Hill, raporla ilgili yorum yapmak için Hawley’in ofisine ulaştı.

The Hill ile paylaşılan ve disiplin danışma bürosu Springfield, Mo.’ya sunulan ayrı bir yasal şikayette, Missouri Barosu üyesi olan Hawley, “Missouri Barosu’ndan bir üye olan Hawley’in, sertifikalı Seçim Koleji’ne itiraz ederek Missouri’nin Mesleki Davranış Kurallarını ihlal ettiğini iddia ediyor. oy vererek ve 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerinin meşruiyetini sorgulayan beyanlar dahil olmak üzere dürüst olmayan veya yanıltıcı basın açıklamaları yaparak. ”

Hawley, gelecek dönem başkanının sertifikasına meydan okuma çabaları nedeniyle hem Demokratlar hem de Cumhuriyetçiler tarafından kınandı. Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor.seçimlerde yaygın seçmen sahtekarlığına ilişkin kanıtlanmamış iddialara karşı galibiyet.

Bazıları Hawley’i ve GOP Sen’i çağırdı. Ted CruzRafael (Ted) Edward Cruz Onyedinci Değişiklik ve Donald Trump’ın Eski Meclis GOP liderinin kınanması: Seçmenlere ‘doğruyu’ söyleme korkusu Capitol isyanına yol açtı The Hill’s 12:30 Raporu – Facebook tarafından sunuldu – Uzmanlar J&J aşı verilerine tepki gösterdi DEVAMI (Texas), istifa etmek veya çabalarının şiddetli Capitol isyanını ateşlediğine dair suçlamalar nedeniyle sınır dışı edilmek. Ayaklanmaya tepki verirken yaralanan bir Capitol Polisi ve bir sivil polis tarafından vurulan bir kadın da dahil olmak üzere, kaos sonucunda beş kişi öldü.

Geçen hafta, yaklaşık 6.000 hukuk öğrencisi ve avukattan oluşan bir koalisyon, senatörlerin ölümcül ayaklanmanın kışkırtılmasına katkıda bulunduğunu söyleyerek, sırasıyla Yale ve Harvard hukuk fakültesi mezunları Hawley ve Cruz’un barbarının kaldırılması çağrısında bulunan bir dilekçe imzaladı.

Eski Cumhuriyetçi Ulusal Komite Başkanı Michael Steele, Hawley’nin isyan gününün erken saatlerinde Washington’daki bir kalabalığa destek jesti yapan bir fotoğrafına özellikle atıfta bulundu ve dilekçe, şiddetten sonra bile “Senatörler Hawley ve Cruz hala ayağa kalkmayı seçtiler. ABD Senatosu meclisinde ve halkın iradesine yönelik temelsiz itirazlarında ısrar ediyorlar. ”

Senato biyografisi kendisini “ülkenin önde gelen anayasal avukatlarından biri” olarak tanımlayan Hawley, geçen hafta yaptığı bir yazıda, “seçim bütünlüğü konusunda derin endişeleri olan seçmenleri adına sonuçlara meydan okuduğunu yazarak eylemlerini savundu. ”

Kongrede dinlenilme hakları var. Ve onların temsilcisi olarak, onların adına konuşmak benim görevim. Bu tam da geçen hafta yaptığım şeydi ”diye yazdı Hawley.

Previous articleGürcistan Dışişleri Bakanı Warnock ve Ossoff’un Senato ikinci turlardaki zaferlerini onayladı
Next articleMcConnell güç paylaşımı anlaşmasının bir parçası olarak haydutları kurtarmak istiyor

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here