Biden Defense seçim onay oturumunda nelere dikkat edilmeli

0
46

Gelecek dönem başkanı Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor.Savunma sekreterinin seçimi, emekli Gen. Lloyd AustinLloyd AustinScrutiny, Capitol’deki Ulusal Muhafızların mevcudiyeti üzerine büyüyor Pentagon şefi, Capitol’deki Muhafız birliklerine “Savunma Bakanlığı arkanda” Gece Savunması: Biden, başkan olarak Walter Reed’e ilk seyahatini yapıyor | Pentagon, Trump’ın son dakika yönetim kurulu atamalarını durdurdu | Uzay Kuvvetleri rütbe yapısını açıkladı DAHA FAZLASI, tarih yazmak ve ülkenin ilk Kara Pentagon şefi olmak isterken Salı günü senatörlerle karşılaşacak.

Austin’in Senato Silahlı Hizmetler Komitesi önündeki onay duruşması, ABD’nin destekçileri tarafından gerçekleştirilen ölümcül saldırıdan hâlâ sersemlemekte olan bir Kongre Binası’nda yapılacak. Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI. Biden, kuşatmanın ekibinin Açılış Günü’ne mümkün olduğunca yakın olması gerektiğinin altını çizerek ulusal güvenlik adaylarının hızlı bir şekilde onaylanmasını istedi.

Austin Salı günü senatörleri kazansa bile, yakın zamanda emekli olmuş bir general olarak statüsüyle ilgili ek engellerle karşılaştığı için Biden başkanlığının Birinci Gününde onayının gelmesi beklenmiyor.

Austin’in onay oturumunda izlenecek altı şey şunlardır:

Ordunun sivil kontrolü

Austin’in onayının önündeki en büyük engellerden biri, yakın zamanda emekli olmuş generallerin Savunma Bakanlığı’na liderlik etmesini yasaklayan bir yasanın feragatini onaylamak için her iki Kongre odasına da ihtiyaç duymasıdır.

1947 yasası, ordunun sivil kontrolünü sağlamayı amaçlamaktadır ve yalnızca iki kez feragat edilmiştir. James MattisJames Norman MattisOvernight Defense: Biden yönetimi BAE, Suudi silah satışlarını durduruyor | Pentagon iklim değişikliğini ulusal güvenliğe öncelik veriyor | VA sekreteri adayı, Gece Savunması’nı dinleyerek yola çıktı: Austin, Pentagon’da dümeni devraldı | COVID-19 brifingi 1. Gün gündeminin parçası | Ulusal Muhafız birliklerinin kapalı otoparktaki görüntülerine yönelik öfke Senatosu, Austin’in Pentagon’u Biden yönetiminde yöneteceğini doğruladı. 2017 yılında.

Austin’in duruşması öncesinde, Senato Silahlı Hizmetler Komitesi konuyla ilgili uzman tanıklığını dinledi ve duruşmada üç Demokrat – Sens. Richard Blumenthal (Conn.), Elizabeth WarrenElizabeth WarrenOn The Money: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu Warren, SEC’i piyasa manipülasyonunu baskı altına almaya çağırdı, GameStop rallisini açıkladı The Hill’s Morning Report – Facebook tarafından sunuldu – Demokratlar COVID-19 faturasında hangi yolu seçecek? DAHA (Kütle) ve Tammy DuckworthLadda (Tammy) Tammy Duckworth Gece Savunması: Austin, Pentagon’da dümeni ele geçirdi | COVID-19 brifingi 1. Gün gündeminin parçası | Ulusal Muhafız birliklerinin, otoparka taşındıktan sonra Capitol’deki kapalı otoparktaki Ulusal Muhafızların görüntülerine öfke Senato, Biden’ın Pentagon adayı için feragatnameyi onayladı. (Hasta) – Austin için bir feragatnameye karşı olduklarını yineledi.

Komitenin en iyi Demokratlarından Sen. Jack ReedJack ReedOvernight Defense: Biden, Trump’ın transseksüel askeri yasağını kaldırdı | Demokratlar, savunucular yasağın sona ermesini kutluyor | Mart ortasına kadar DC’de kalan 5.000 muhafız Gece Savunması: Austin, Pentagon’un başına geçti | COVID-19 brifingi 1. Gün gündeminin parçası | Ulusal Muhafız birliklerinin kapalı otoparktaki görüntülerine yönelik öfke Senatosu, Austin’in Pentagon’u Biden yönetiminde yöneteceğini doğruladı. (RI), Mattis’in ardından bir daha destek vermeyeceğini söylemesine rağmen feragat etmeye açık olduğunu ifade etti.

“Son birkaç ayda meydana gelen olaylar, ulusumuzun demokratik kurumlarımızın direncini zayıflatmaya ne kadar tehlikeli bir şekilde yaklaştığını açıkça rahatlattı. Bu kurumlar ve ilkeler çiğnenmemiş olmalarına rağmen defalarca aşırı strese maruz kaldı ”dedi.

“Bu vahim durum istikrar gerektiriyor ve Kongre’ye ve onay sürecine yanıt veren ve görevlerini yerine getirirken başkana olduğu kadar Kongre’ye de yanıt verecek, usulüne uygun olarak teyit edilmiş bir savunma bakanı” dedi.

Uzman tanıklar, senatörlere Austin’e departmandaki sivil sesleri nasıl güçlendireceği konusunda sorular sormalarını ve yıllarca askeri subaylara boyun eğdikten sonra sivillere karşı karar alma sürecini yeniden dengelemek için atmayı planladığı diğer adımları sormalarını tavsiye etti.

Saflarda aşırılık

Kongre Binası’na yapılan saldırıdan önce bile, Austin’in destekçileri, ordunun saflarında ırkçılıkla boğuşurken, Siyah bir adamın Pentagon’u yönetmesinin hem sembolik hem de pratik olarak önemini vurguluyorlardı.

Ulusun geri kalanında olduğu gibi, ırk ve adaletsizliğe karşı yazın yapılan protestoların ardından orduda ırk ve eşitlikle ilgili konuşmalar arttı.

Şimdi, Kongre Binası saldırısı, bazı isyancıların gaziler olarak tanımlanmasının ardından, silahlı kuvvetlerde aşırılık ve beyaz üstünlüğünün boyutu hakkında yeni sorular gündeme getirdi. Tutuklanan en az bir kişi Ulusal Muhafızların mevcut bir üyesi.

Milletvekilleri, Savunma Bakanlığı yetkililerine, ayaklanmaya aktif görevli herhangi bir servis üyesinin dahil olup olmadığını belirlemeleri ve aşırılık yanlılarını ortadan kaldırmak için acil adımlar atmaları için baskı yapıyorlar.

Austin’in, onaylanırsa sorunu ele alma planları hakkında Salı günü birden fazla soru almasını bekleyin.

Savunma müteahhit bağları

Austin’in ayrıca savunma firmalarıyla olan bağları ve silah programlarına çıkar çatışmasıyla yaklaşmamasını nasıl sağlayacağıyla ilgili sorularla dolması bekleniyor.

Austin, en önemlisi, Raytheon Technologies Corp.’un yönetim kurulunda yer almaktadır.

Etik açıklamalarında Austin, onaylandıktan sonra 90 gün içinde Raytheon’dan tamamen vazgeçme sözü verdi ve bir Pentagon etik görevlisi, katılımının gerekliliğinin bir çatışma algısından daha ağır bastığını belirlemediği sürece bir yıl boyunca şirketin dahil olduğu kararlardan kendini geri çekeceğini taahhüt etti. faiz.

Formlar ayrıca Raytheon ve iki ilgili şirketteki hisselerini elden çıkardığında yaklaşık 800.000 ila 1.75 milyon ABD Doları arasında bir kazanç elde edebileceğini ortaya koydu.

Austin ayrıca, küçük savunma müteahhitleri satın alan bir yatırım şirketi olan Pine Island Capital Partners’ın ortağıdır.

Etik ifşası, Pine Island ile bir kredi anlaşması olduğunu söyledi. Etik formunda, kredideki faizini orijinal kredi miktarı için geri çekecek, “böylelikle şirkette gelecekteki herhangi bir menfaat için sahip olabileceğim hakları tasfiye edecek” diye yazdı.

Çin ile rekabet

Austin’in Savunma Bakanı olmasıyla ilgili endişelerini dile getiren bazı milletvekilleri ve uzmanlar, onun Asya-Pasifik konularında deneyim eksikliğine işaret ettiler, Çin’in ulusal güvenliğin en büyük odak noktalarından biri olmasının beklendiği bir zamanda söyleyecekleri bir şey çok önemli olacak.

Eleştirmenler, emekli bir generalin Savunma Bakanlığı bürokrasisinde Çin’le rekabete yeniden yön vermek için gereken büyük değişiklikleri gerçekleştirecek kadar iyi bir politika bilgisine sahip olup olmayacağı konusunda da sorular yöneltti.

Biden, iklim değişikliğiyle mücadeleye küresel bir yaklaşım gibi, Çin ile çalışması gerektiği yerde çalışma ihtiyacından bahsetti, ancak diğer konularda Pekin’le yüzleşmek. Ancak Austin’in askeri kariyeri büyük ölçüde Orta Doğu’ya odaklandı ve Çin hakkındaki görüşlerinin kamuya açık kaydı zayıf.

Senatörlerin, ordunun Orta Doğu’da on yıllarca kontrgerilla hareketine odaklanmasının ardından, Çin ile büyük güç rekabetine hazırlanmak için Pentagon’u sarsma planları konusunda Austin’e baskı yapmalarını bekleyin.

Trump’ın asker duruşu

Doğrulanırsa, Austin, Trump dünya çapında binlerce askeri geri çekmeye başladıktan sonra Pentagon’u devralacak ve ABD’nin küresel askeri duruşu hakkındaki görüşlerine dair sorular alacağından emin.

Trump yönetiminin Taliban ile bir geri çekilme anlaşması imzaladığı Afganistan’da şu anda 2.500 ABD askeri var. Bu, 2001’den bu yana en düşük seviye. Yetkililer, Taliban’ın tutmadığını söylese de, ABD-Taliban anlaşması Mayıs ayına kadar tam bir geri çekilme çağrısı yapıyor. anlaşmanın kendi tarafında.

Ordu ayrıca Irak’ta 2.500’e kadar asker çekti ve Somali’de sahip olduğu 700 askerin neredeyse tamamını geri çekti, ancak bunlar çoğunlukla Afrika’nın başka yerlerinde yeniden konuşlandırıldı.

Biden ayrıca sözde “sonsuza dek savaşları” sona erdirme sözü verdi, ancak terörle mücadele misyonlarını yürütmek için az sayıda özel kuvvet bırakacağını söyledi.

Bu arada Trump, 12.000 ABD askerinin Almanya’dan çekilmesini emretti, ancak bu hareket hala erken planlama aşamalarında ve Biden’ın geleneksel ABD ittifaklarını yeniden kurma sözü verildiği için bunu tersine çevirmesi bekleniyor.

Austin’in Centcom kariyeri

Austin, zamanının biraz sert olan ABD Merkez Komutanlığı’na (Centcom) liderlik etmesi hakkında muhtemelen sorularla karşılaşacak.

2015 Senato Silahlı Hizmetler Komitesi duruşmasında milletvekilleri, IŞİD’le savaşmak için ılımlı Suriyeli muhalif savaşçıları eğitmek için 500 milyon dolarlık bir programı kabul ettikten sonra Austin’i parçaladılar, yalnızca “dört veya beş” savaşçı üretti.

Aynı duruşmada, o zamanki Başkan John McCainJohn Sidney McCain GOP’tan Ayrılıyor 46 yıl sonra ve “siyasi olarak evsiz” hissediyor Yasa koyucular, COVID-19 yetkilerini dizginlemek için valilerin peşinden gidiyor Kongre, Big Oil’e karşı bir ana çözüm düşünmeli mi? DAHA (R-Ariz.) Austin’in IŞİD’e karşı “gerçeklerden ayrılmış” olarak kaydedilen ilerlemeye dair biraz iyimser ifadesini havaya uçurdu.

Austin, Centcom’u yönettiğinde, komutanın IŞİD tehdidiyle ilgili istihbaratı küçümsediği ve kavganın doğru olandan daha pembe bir resmini çizdiği iddiaları da vardı. 2017’deki bir genel müfettiş soruşturması, Centcom’u konuyla ilgili yanlış davranışlardan temize çıkardı.

Previous articleGOP senatörleri Trump’ı partiden tasfiye etmekle boğuşuyor
Next articleHarris, Başkan Yardımcısı olarak yemin etmeden önce Senato koltuğundan istifa etti

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here