Eski Trump istihbarat şefi Coats, duruşmada Biden adayı Haines’i tanıtıyor

0
9

Ulusal İstihbarat Eski Direktörü (DNI) Dan CoatsDaniel (Dan) Ray Coats Eski Trump istihbarat şefi Coats, Senato İstihbarat Komitesi liderlerinin Çin’in ulusal güvenliğe yönelik tehditleri konusunda uyarılarını dinlerken Biden adayı Haines’i tanıtıyor Yeni federal siber güvenlik lideri, ‘söylenti kontrolü’ sitesinin Ocak ayına kadar açık kalacağını söylüyor DAHA FAZLA BİLGİaltında görev yapan Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI, Salı günü tanıtıldı Avril HainesAvril Haines Ulusal istihbaratı yeniden canlandırmak için altı öncelik Neden Suudi Arabistan ve İran ile insan hakları konusunda çifte standart? Beyaz Saray, iklim değişikliğine uluslararası yaklaşım için zemin hazırlıyor DEVAMI, Gelecek dönem başkanı Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor.Senato’nun onay duruşmasında DNI olarak hizmet verecek adayı.

Haines’in açılışından önce Coats, “Avril ile birkaç görüşmeden sonra, Başkan seçilen Biden’in tüm yeteneklere ve niteliklere, deneyime ve liderliğe sahip olan birini ulusal istihbaratın bir sonraki yöneticisi olarak seçtiğine dair hiç şüphem yok” dedi. Senato İstihbarat Komitesine açıklama.

Başkan vekiline göre Marco RubioMarco Antonio RubioPeters, Senato Demokratik kampanya kolu The Hill’s Morning Report’a başkanlık edecek – Dems soru sorusu davası; Ocak ayı en ölümcül salgın ay oldu Biden yönetimi Çin soykırımını gözden geçiriyor DAHA FAZLASI (R-Fla.), Coats’un sanal olarak ortaya çıkması planlanmıştı, ancak son dakikada şahsen geldi.

2017 ve 2019 yılları arasında Trump için DNI olarak görev yapan Coats, Haines’i “siyasallaşmamış gerçeği iktidara getirme ve istihbarat topluluğuna ve Amerikan halkına güven ve güveni yeniden sağlama” hedefini överek “istisnai bir seçim” olarak nitelendirdi.

Coats, DNI rolünden ayrıldı Trump ile çatıştıktan sonra Görev süresi boyunca birçok konuda, özellikle Trump’ın 2018’de Helsinki’de Rusya Devlet Başkanı ile yaptığı basın toplantısında Vladimir PutinVladimir Vladimirovich PutinMenendez, Navalny protestolarının ardından Rusya’ya yaptırım çağrısında bulundu Biden, Yeni BAŞLANGIÇ Anlaşmasını genişletmede ABD ulusal güvenliğini ilk sıraya koyuyor Biden, ABD-Rusya ilişkilerini düzeltmek için Yeni BAŞLANGIÇ yenilemesini nasıl geliştirebilir DAHA FAZLASITrump, Putin’in Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahale etmediği yönündeki iddialarını kabul etti.

Coats ve istihbarat topluluğunun çoğu, bu açıklamaların ardından şiddetle geri çekildi.

Coats ayrıca, Kuzey Kore ile ilgili endişeler ve İslam Devleti’nden gelen tehditler konusunda Trump’a açıkça karşı çıktı.

Doğrulanırsa, Haines DNI olarak hizmet verecek ilk kadın olacak ve duruşma sırasında siyaseti rolünün dışında tutma sözü verdi.

“Etkili olabilmek için DNI, gerçeği iktidara konuşmaktan asla çekinmemelidir – özellikle bunu yapmak uygunsuz veya zor olsa bile,” diye ifade verdi. “İstihbarat topluluğumuzun bütünlüğünü korumak için DNI, istihbarat söz konusu olduğunda siyasete hiçbir zaman yer olmadığı konusunda ısrar etmelidir.”

Previous articleHawley’in yakında çıkacak kitabı muhafazakar yayınevi tarafından toplandı
Next articleGOP senatörü, Trump görevden ayrıldıktan sonra görevden alma davasının anayasaya uygunluğunu sorguladı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here