Giuliani, Senato duruşmasında Trump savunmasının bir parçası olmayacak

0
19

Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMIşahsi avukatı Rudy GiulianiRudy GiulianiMy Pillow CEO’su Twitter tarafından yasaklandı The Hill’s 12:30 Raporu – Facebook tarafından sunuldu – GOP senatörü, Giuliani’ye karşı Dominion Oylama Sistemleri dosyalarını .3B hakaret davasını emekliye ayırdı DAHA FAZLASI Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Senato’da yapılacak görevden alma davasında cumhurbaşkanının savunma ekibinin bir parçası olmayacağını söyleyerek, Capitol isyanından önceki 6 Ocak mitingine katılımı nedeniyle tanık olarak çağrılabileceğini söyledi.

Giuliani The Hill’e yaptığı açıklamada, “Tanık olabileceğim için, hukuki etik kuralları beni Başkan’ı görevden alma davasında yargılama danışmanı olarak temsil etmemi yasaklayacaktır.” Dedi.

Giuliani’nin savunma ekibine katılmayacağı haberi ilk olarak ABC Haberleri. New York Times Ayrıca Pazartesi günü Giuliani’nin Trump’a yakın bir kişiyi gerekçe göstererek cumhurbaşkanının savunmasında yer almayacağını bildirdi.

Giuliani daha önce ABC’ye hafta sonu Beyaz Saray’da başkanla görüşmeden önce Trump’ın görevden alma savunması üzerinde çalıştığını söylemişti. Eski New York belediye başkanı, Trump’ın geçen yılın sonlarında seçim sonuçlarını altüst etmek için boşuna yasal çabalarına öncülük etti.

Duruşmada cumhurbaşkanını kimin temsil edeceğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Giuliani, The Hill’e bu ayın başlarında Trump’ı Senato duruşmasında temsil etmeye istekli olacağını söyledi. Alan DershowitzAlan Morton DershowitzPaul, Roberts’ın yokluğunun Trump’ın görevden alınmasına karşı ‘netleşen’ argümanı ‘netleştirdiğini’ söylüyor Dershowitz: Trump özel vatandaş olduğu için Senato, suçlama makalesini reddetmeli Giuliani, Senato duruşmasında Trump savunmasının bir parçası olmayacak DAHA FAZLA BİLGİ, Trump’ı ilk suçlama davasında temsil edenler arasında yer alan tartışmalı ünlü avukat.

Bazı Beyaz Saray müttefikleri, Giuliani’nin cumhurbaşkanı savunması konusundaki endişelerini özel olarak dile getirdiler. Uzun zamandır Cumhuriyetçi danışman Karl RoveKarl Christian RoveSarah Huckabee Sanders vali Giuliani için aday olacak Senato duruşmasında Trump savunmasının bir parçası olmayacak Yetkililer ikinci Trump görevden alma davası için hazırlanıyor DEVAMI Hafta sonu, Giuliani’nin kendisini savunması durumunda Trump’ın Senato davasında mahkum olma olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi.

Trump, Capitol Hill’deki ölümcül ayaklanmanın ardından bu ayın başlarında Temsilciler Meclisi tarafından ikinci kez görevden alındı. Giuliani, Trump ile birlikte, Kongre Binası’na yapılan saldırıdan kısa bir süre önce Washington DC’deki “Amerika’yı Kurtarın” mitinginde konuştu.

Trump, destekçilerini 6 Ocak’ta Beyaz Saray yakınlarındaki miting için DC’ye gelmeye çağırdı ve burada Cumhurbaşkanı-gelecek dönemini onaylamayı planlayan Cumhuriyetçileri patlattı. Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor.‘s seçim galibiyetini zayıf olarak ve taraftarlara Kongre Binası’na yürümelerini söyledi. Trump yanlısı bir çete daha sonra Capitol kompleksindeki kanun yaptırımlarını ezdi ve milletvekillerini tahliye etmeye zorladı ve beş kişinin ölümüne yol açtı. Seçim oylarının sayılması da ertelendi.

House Democrats, görevden alma makalesini hazırlarken cumhurbaşkanının mitingdeki konuşmasına odaklandı. Geçen hafta on Cumhuriyetçi milletvekili Trump’ın görevden alınması lehine oy verirken, Aralık 2019’da Mecliste yapılan ilk görevden alma oyu iki partili değildi.

Giuliani, Trump’ın sözlerinden önce 6 Ocak’ta Ellipse’deki kalabalığa seslendi ve “dövüş yoluyla yargılama” çağrısında bulundu. Daha sonra The Hill’e televizyon programı “Game of Thrones” a atıfta bulunduğunu söyleyerek sözlerini savundu.

Meclis, suçlama maddesini Senato’ya henüz iletmedi. Üst kamarada bir suçlama davasının ne zaman başlayacağı kesin olarak belli değil.

Previous articleHarris mektubu göreve başlamadan önce Senato’dan istifa etti
Next articleHawley’in yakında çıkacak kitabı muhafazakar yayınevi tarafından toplandı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here