GOP senatörleri Trump’ı partiden tasfiye etmekle boğuşuyor

0
30

Cumhuriyetçi senatörler, partilerinin gelecekteki ilişkilerinin ne olmasını istedikleri konusunda güreşiyorlar. Donald TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI Çarşamba günü görevden ayrıldıktan sonra olacak.

Derinden bölünmüş bir Senato Cumhuriyet Konferansı ile karşı karşıya kalan Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnellAddison (Mitch) Mitchell McConnellLouise Linton, ilk yazar-yönetmen The Hill’s 12:30 Raporu’nda cani, seks takıntılı hedge fonu yöneticisini oynuyor – Facebook tarafından sunuluyor – Uzmanlar J&J aşı verilerine tepki veriyor İhtiyacımız olduğunda Barry Goldwater’ın Cumhuriyetçi Partisi nerede? o? DAHA (R-Ky.) Senato Trump’ı bir ayaklanmayı kışkırttığı suçlamasıyla yargıladığında meslektaşlarına vicdanlarını oylama özgürlüğü veriyor.

McConnell, meslektaşlarına, Trump yanlısı bir çetenin Meclis’e yönelik saldırısına karşı GOP liderini “öfkeli” olarak nitelendiren House-onaylı bir suçlama maddesine Trump’ı mahkum etmek için oy kullanıp kullanmayacağına kendisinin karar vermediğini söylüyor.

New York Times, McConnell’in, GOP lideri daha sonra basında “spekülasyon” dediği şeyi göz ardı etmesine rağmen, McConnell’in, görevden alma çabasını Cumhuriyetçi Parti’nin Trump’tan ayrılmasının bir yolu olarak gördüğünü söylediğini bildirdi.

50 Demokrat senatörün hepsi mahkum olmak için oy kullanırsa, Trump’ı mahkum etmek için bir Senato oylaması başarılı olmak için en az 17 Cumhuriyetçi oy gerekir. Trump’ın tekrar görevde kalmasını önlemek için ikinci bir oylama yapılabilir. Bu, basit bir Senato çoğunluğu gerektirir.

Çok sayıda Cumhuriyetçi senatör, Trump’ın istikrarsızlaştırıcı ve genellikle dengesiz liderliği olarak gördükleri şeyden kurtulmak isterken, Cumhuriyetçi stratejistler ve yardımcıları, onu gelecekteki siyasi görevinden men etmek için ciddi bir siyasi risk olduğu konusunda uyarıyorlar.

Vin Weber, “Bunun kolay bir karar olduğunu sanmıyorum, ancak Demokratların bir daha göreve aday olmasını engelleme konusundaki açık arzusuyla bağlantılı olmasaydı çok daha fazla Cumhuriyetçi desteği olacağını düşünüyorum” dedi. Cumhuriyetçi stratejist. Siyasi olarak asıl soru bu.

“Her iki partiden Trump’ın gitmesini isteyen birçok insan, ‘Bu iyi, Trump’tan kurtulacağız. Tekrar koşamaz, ”diye ekledi.

Ancak, muhtemelen Cumhuriyetçi seçmenlerin çoğunluğu anlamına gelen sert Trump halkını hala liderleri olarak görüyorlar. [and] seçimi çalıntı olarak görüyorlar. ”

“Trump’ın tekrar kaçmasını yasaklama adımını atarsak, hiçbir şeyin çalındığını söylemeyecekler. Sadece ülkenin güç yapısının liderimizin tekrar kaçmasına engel olduğunu söyleyecekler ve haklı olacaklar ”dedi. “Ülkedeki bölünmeleri biraz yumuşatmak ve sert Trump yanlısı taraftaki oylamayı yumuşatmak açısından imkansız bir durum yarattınız.”

Bazı Cumhuriyetçiler bunu zaten suçlamaya karşı çıkmak için bir gerekçe olarak kullanıyorlar.

You are. Tim ScottTimothy (Tim) Eugene Scott Capitol Polisi, memurun şerefine yalan söylemesine izin veren faturayı geri verdi Milletvekilleri, Capitol Polis memurunun onuruna yalan söylemesi için onay istiyor GOP senatörü, Biden’ın COVID-19 yardım planını ‘başlangıçsız’ olarak nitelendiriyor. Geçen yıl Cumhuriyetçi polis reform tasarısını bir araya getiren Senato GOP konferansının etkili bir üyesi olan (RS.C.), Trump’ın suçlanmasının 2020’deki çekişmeden sonra ulusal birliği geliştirme çabalarını baltalayacağı konusunda uyardı.

“Bir suçlama oylaması yalnızca daha fazla nefrete ve derin parçalanmış bir ulusa yol açacaktır” dedi ve Trump’ı mahkum etmenin “Başkan’ın seçeceği şeye doğrudan karşı çıkacağını” savundu. Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor. tüm yıl boyunca arıyor. “

Aynı zamanda, geçen hafta Kongre’ye yapılan saldırı hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktıkça Senato Cumhuriyet Konferansı’nda öfke arttı.

Federal savcılar Cuma günü bir mahkemede, Kongre Binası’nı ihlal eden isyancıların, Başkan Yardımcısı Pence de dahil olmak üzere “seçilmiş yetkilileri yakalamak ve öldürmek” niyetinde olan “güçlü kanıtlarına” sahip olduklarını söylediler.

Bu açıklama Sen’den öfke uyandırdı. Ben SasseBen SasseMcCaul senatörleri, Huawei endişeleriyle ilgili olarak Ticaret sekreteri üzerindeki oylamayı engellemeye çağırıyor The Hill’s 12:30 Raporu – Facebook tarafından sunulan – Beyaz Saray, bugünün idari kararlarında iklim değişikliğini hedefliyor The Hill’s Morning Report – Biden, yaza kadar herkes için aşı istiyor; Trump kınaması mı? DAHA (R-Neb.), 2024’te cumhurbaşkanlığına aday olabilecek nüfuzlu bir muhafazakar.

“Bu adamlar kabadayılık yapan sarhoş değillerdi – bu ülkenin anayasal yetkilendirilmiş güç devrine saldıran teröristlerdi. Başarısız oldular, ancak tehlikeli bir şekilde kanlı bir anayasal kriz başlatmaya yaklaştılar. Yasanın en geniş kapsamına kadar yargılanmaları gerekiyor ”dedi Sasse.

Trump’ın azalan popülaritesi, geçen hafta Capitol’ün baskınından önce bir taraftar kalabalığına cesaretlendirdiği sözleri ve 2020 seçimlerinin çalındığına dair çürütülmüş ve doğrulanmamış iddiaları, GOP senatörlerinin giden cumhurbaşkanından kararlı bir şekilde kopmanın bir yolunu arıyor.

Küçük bir Cumhuriyetçi senatör grubu, kalabalığı kışkırtmaktan Trump’ı mahkum etmek için oy kullanmaya açık olduklarının sinyalini verdi.

Sen. “Bu başkanın, altı Ocakta ve seçim ve seçim sonuçları konusunda Amerikan halkına karşı dürüst olmadığı altıncı Ocak’a kadar olan sözleriyle suçlanamaz bir suç işlediğine inanıyorum.” Lisa MurkowskiLisa Ann MurkowskiPaul, Roberts’ın yokluğunun Trump’ın görevden alınmasına karşı ‘netleşti’ argümanı olduğunu söyledi. (R-Alaska) bir Alaska haber kanalı olan KTUU’ya söyledi.

Sasse ve Sens. Pat ToomeyPatrick (Pat) Joseph ToomeyGovernment, 2019’da web sitesi ziyaretçi günlüklerini toplamak için Vatanseverlik Yasasını kullandı Temyiz mahkemesi kuralları NSA’nın toplu telefon veri toplama yasadışı Dunford, başkanlık koronavirüs gözetim panelini değerlendirmekten çekildi DAHA FAZLASI (R-Pa.), Susan CollinsSusan Margaret Collins Paul, Roberts’ın yokluğunun, Trump’ın görevden alınması Demokratlarına karşı COVID-19 yardım tasarısı konusunda Cumhuriyetçileri atlamaya hazır olan argümanının ‘kristalize olduğunu’ söyledi. McConnell, Trump’ın görevden alma davasını başlamadan önce nasıl raydan çıkardı DAHA FAZLASI (R-Maine) ve Mitt RomneyWillard (Mitt) Mitt Romney GOP’tan 46 yıl sonra ayrılıyor ve Olimpiyat reklamcıları ‘siyasi olarak evsiz’ hissediyor, Japon koronavirüs dalgasının ortasında geri çekiliyor: Gaetz’in Cheney’i kendi eyaletindeki mitingde nişan aldığını rapor edin DAHA FAZLA BİLGİ (R-Utah), ya Trump’ın suçlanamaz suçlar işlediğini ya da Kongre Binası’na saldıran kalabalığı kışkırtmakla suçladığını söyledi.

Ancak Cumhuriyetçi yardımcılar, Demokratların görevden ayrıldıktan sonra Trump’ı mahkum etmek için 17 GOP senatörüne oy vermeyeceğini söylüyor.

Evet, Trump’ı tasfiye etmek için bir fırsat. Bunu yapacak 17 oy olduğunu bilmiyorum. Bu, Demokratların Cumhuriyetçi Partiyi yok etmeye devam etmeleri için daha çok bir fırsattır. Bir Senato GOP yardımcısı, Demokratların çok başarılı bir şekilde yaptığı şey, duruşma olmaksızın, Mecliste hiçbir süreç olmaksızın suçlamayı siyasallaştırmaktır ”dedi.

Yardımcı, Trump’ın hukuk ekibinin Senato’da Demokrat politikacıların destekçilerini “savaşmaya” çağıran ve geçen yıl bazı şehirlerde mülklerin tahrip olmasına ve ölümlere neden olan Black Lives Matter protestolarına sempati ifade eden açıklamalar ve videolarla yanıt vereceğini tahmin etti.

Zaten Sen. Ted CruzRafael (Ted) Edward Cruz Onyedinci Değişiklik ve Donald Trump’ın Eski Meclis GOP liderinin kınanması: Seçmenlere ‘doğruyu’ söyleme korkusu Capitol isyanına yol açtı The Hill’s 12:30 Raporu – Facebook tarafından sunuldu – Uzmanlar J&J aşı verilerine tepki gösterdi DEVAMI Bazı Demokrat meslektaşları tarafından Biden için son seçim oyları çetelesine karşı çıkmadaki rolü nedeniyle istifa etmeye çağrılan (R-Texas), Demokratların yaz protestolarına verdiği desteğe işaret ediyor.

Sen gibi bazı Cumhuriyetçiler. Tom CottonTom Bryant CottonScrutiny, Capitol Cotton’daki Ulusal Muhafızların varlığı üzerine büyüyor Ulusal Muhafızların DC Senatosu’ndan çıkarılması çağrısı GOP, Trump’ı ikinci kez aklama olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor (R-Ark.), Görevden almanın özel bir vatandaş için geçerli olmadığını ileri sürerek Trump’ın isnat edilemez suçlar işleyip işlemediği sorusunu bir kenara atmaya çalışacak, bu da Senato davası başladığında Trump böyle olacak.

“Kurucular, görevden alma sürecini memurları kamu görevinden uzaklaştırmanın bir yolu olarak tasarladı – özel vatandaşlara yönelik bir soruşturma değil,” dedi.

Konuşmacının Nancy PelosiNancy Pelosiİnsan Hakları Kampanyası, Marjorie Taylor Greene’in komitelerden çıkarılması çağrısı yapıyor Demokrat, Marjorie Taylor Greene Kongre Binası Polis memurunun Rotunda’da onuruna yalan söylemesi için duruşmalar yapılması çağrısında bulundu. (D-Calif.), Meclis’ten geçen görevden alma makalesini bu ay Senato’ya gönderecek, çünkü bunu yapmak bir duruşmayı hemen başlamaya zorlayacak, bu da 1.9 trilyon dolarlık COVID-19 yardım önerisiyle ilgili çalışmaları durduracak ve asılacak. Kabine adaylarının teyidi.

Cumhuriyetçi yardımcısı, Cumhuriyetçilerin Demokratlara bir koronavirüs yardım tasarısı üzerinde çalışmaya ve duruşma devam ederken Biden’ın adaylarını onaylamalarına izin vermeyeceklerini söyledi, bu da gelecek cumhurbaşkanının gündeminin haftalarca durdurulabileceği anlamına geliyor.

Bazı Demokratlar, bir suçlama davası yürütmek için Senatoyu iki haftadan bir aya kadar bir süre duraklatmaktan çekiniyorlar.

You are. Joe ManchinJoseph (Joe) ManchinJoe Manchin Senato’ya COVID-19 yardım tasarısında Cumhuriyetçileri atlatmaya hazır Demokratlara daha iyi bir yol gösterebilir. Para Üzerine: Ekonomi 2020’de yüzde 3,5 oranında küçüldü | Milletvekilleri Robinhood’ın GameStop kararını bozdu | Bütçe kuralları, siyaset saat başı asgari ücreti tehdit ediyor DAHA FAZLASI Etkili bir merkezci olan (DW.Va.), Trump’ın görevden ayrılmasının ardından bir Senato davası düzenlemenin “hiçbir şekilde sağduyulu olmadığını” söylüyor.

You are. Chris MurphyChristopher (Chris) Scott Murphy McConnell, Trump’ın görevden alma davasını başlatmadan önce nasıl raydan çıkardı? Schumer, aksiliklere rağmen Trump davasında ilerleme sözü verdi The Hill’s Morning Report – Biden: Aşıya, virüse ve seyahate odaklan (D-Conn.) Cuma günü yaptığı açıklamada önceliğinin eski bir cumhurbaşkanını mahkum etmek için yargılanmadan önce bir yardım paketi ve Biden’ın adaylarını taşımak olduğunu söyledi.

Senato davası, Trump’ın görevden ayrılmasının ardından 20 Ocak günü saat 13.00’den önce başlayamadı, çünkü üst meclis Salı gününe kadar ara veriyor.

Previous articleGraham, Schumer’i görevden alma makalesini reddetmesi için oylamaya zorluyor
Next articleBiden Defense seçim onay oturumunda nelere dikkat edilmeli

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here