GOP senatörü, Trump görevden ayrıldıktan sonra görevden alma davasının anayasaya uygunluğunu sorguladı

0
14

You are. Joni ErnstJoni Kay ErnstSenate GOP, suçlama kararına girdi Senato GOP, Trump’ı ikinci kez beraat ettirebileceğini işaret ediyor Sadece beş GOP senatörü, Trump’ın görevden alınması davasının anayasal olduğuna oy verdi DAHA FAZLASI Kasım ayında yeniden seçilen Cumhuriyetçi Senato liderliğinin bir üyesi olan (Iowa) Salı günü yaptığı açıklamada, bunu denemenin anayasal olmayacağını düşündüğünü söyledi. Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI görevden ayrıldıktan sonra bir suçlama suçlamasıyla.

“Genel sorum şu: Başkan yarın görevde olmadığında bunu neden yapıyoruz?” Ernst, Kongre Binası’ndaki gazetecilere söyledi.

Trump’ı görevden ayrıldıktan sonra yargılamanın anayasaya uygun olup olmayacağı sorulduğunda Ernst, “Öyle olduğunu sanmıyorum.”

“Her iki tarafın da argümanlarını okudum, ancak yarından sonra başkanımız değil. Dolayısıyla görebilmemin tek nedeni Demokratların ulusu daha da bölmek istemesi. Ve [I’m] gelecek Başkan sormak Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor.Ernst, ‘Lütfen ilerleyelim,’ dedi.

Iowa Republican’ın sözleri GOP senatörlerinin ardından geliyor. Tom CottonTom Bryant CottonScrutiny, Capitol Cotton’daki Ulusal Muhafızların varlığı üzerine büyüyor Ulusal Muhafızların DC Senatosu’ndan çıkarılması çağrısı GOP, Trump’ı ikinci kez aklama olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor (Ark.) Ve Tim ScottTimothy (Tim) Eugene Scott Capitol Polisi, memurun şerefine yalan söylemesine izin veren faturayı geri verdi Milletvekilleri, Capitol Polis memurunun onuruna yalan söylemesi için onay istiyor GOP senatörü, Biden’ın COVID-19 yardım planını ‘başlangıçsız’ olarak nitelendiriyor. (SC) ya eski bir cumhurbaşkanı için bir görevden alma davasının anayasaya uygunluğunu sorguladı ya da bu tür işlemlerin ülkeyi daha da böleceği konusunda uyardı.

Ernst, “Sadece ilerlemeliyiz ve Temsilciler Meclisinde başka tür prosedürler de uygulayabilirlerdi,” dedi ve “suçlama ile ilerlemeyi seçtiler. İyileşmeye başlamalıyız, bunu yaptığını sanmıyorum. ”

Süre emsal var Senato, bir kamu görevlisi görevden ayrıldıktan sonra görevden alma davası yürüttüğü için hiçbir zaman eski bir başkan için duruşma yapmadı.

Ernst, Meclis Başkanı suçlama yöneticilerinin sunduğu argümanları, eğer Meclis Başkanı Nancy PelosiNancy Pelosiİnsan Hakları Kampanyası, Marjorie Taylor Greene’in komitelerden çıkarılması çağrısı yapıyor Demokrat, Marjorie Taylor Greene Kongre Binası Polis memurunun Rotunda’da onuruna yalan söylemesi için duruşmalar yapılması çağrısında bulundu. (D-Calif.) Tek başına suçlama maddesini Senato’ya gönderir. Oda kuralları uyarınca, Senato, makaleyi alır almaz derhal bir suçlama davası başlatmalıdır.

“Daima argümanları dinleyin. Bunu her zaman yapmalıyız. Sonuç olarak, anayasal mı? ” Ernst dedi.

Sen gibi Cumhuriyetçiler. Lindsey GrahamLindsey Olin GrahamBiden göçmenlik planları erken engelleri vurdu Durbin, Graham göçmenlik faturası üzerinde bir araya geliyor Amerika’yı uçurumdan geri getiriyor DAHA FAZLA BİLGİ (SC) gelecek Senato Çoğunluk Lideri için baskı yapıyor Charles SchumerChuck Schumer Göçmenlik reformu bekleyemez Psaki, DHS adayı Mayorkas’ın ayrılan aileleri yeniden bir araya getirmek için görev gücünün başına geçmesini bekliyor Biden DHS, Cumhuriyetçi engeli aşarak Senato’daki ilerlemeleri seçiyor DAHA FAZLA BİLGİ (DN.Y.) Senatoyu duruşma yapmaktan kurtarmak için görevden alma maddesinin reddine derhal oy vermesi.

Graham Schumer’e yazdığı bir mektupta, “Görevdeki bir başkanın görevde kalması durumunda Milleti, Milleti verebileceği zarardan korumak için görevden alma yetkisi vardır, bir başkan görevden ayrıldıktan sonra siyasi şikayetleri haklı çıkarmak için değil” diye yazdı. hafta sonu.

Sen gibi bazı Demokratlar. Chris MurphyChristopher (Chris) Scott Murphy McConnell, Trump’ın görevden alma davasını başlatmadan önce nasıl raydan çıkardı? Schumer, aksiliklere rağmen Trump davasında ilerleme sözü verdi The Hill’s Morning Report – Biden: Aşıya, virüse ve seyahate odaklan (Conn.), En büyük önceliğin büyük bir COVID-19 yardım paketini Kongre’den geçirmek ve Biden’ın en iyi Kabine adaylarını onaylamak olduğunu söyledi.

Previous articleEski Trump istihbarat şefi Coats, duruşmada Biden adayı Haines’i tanıtıyor
Next articleYellen, Çin’in ekonomik istismarına karşı savaşmak için ‘tüm araçları’ kullanacağına söz verdi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here