Harris, Başkan Yardımcısı olarak yemin etmeden önce Senato koltuğundan istifa etti

0
25

Kamala HarrisKamala HarrisSanders beyzbol kartı, Fauci tarafından belirlenen satış rekorunu kırdı The Hill’s Morning Report – Facebook tarafından sunuldu – Demokratlar COVID-19 faturasını hangi yoldan alacak? Doug Emhoff, DC kent çiftliğini ziyaret ederek gıda güvensizliğinin herkes için sorun olduğunu söylüyor DAHA FAZLASI Çarşamba günü başkan yardımcısı olarak yemin etmeye hazırlanırken Kaliforniya Senato’daki koltuğundan resmen istifa etti.

Harris istifa mektubunu California Valisine gönderdi. Gavin NewsomGavin NewsomGoodwin Liu’nun geçmişi ve deneyimi, onu Kaliforniya başsavcısı için ideal bir seçim haline getiriyor Braun: Biden, bölücü HHS adayı Xavier Becerra’yı yeniden gözden geçirmeli Not: Biden, COVID iyimserliği durdukça risklerle karşı karşıya DAHA FAZLASI (D) Pazartesi günü The Hill doğruladı. Newsom, California Dışişleri Bakanı’nı seçti Alex PadillaAlex Padilla The Hill’s Morning Report – Biden göreve başladı, ‘sivil savaşın’ sona erdirilmesi çağrısı yapıyor K Street sanal açılış haftasında geziniyor Harris, ilk Senato görünümünde Başkan Yardımcısı olarak ayakta alkışlandı. Harris’i değiştirmek, Padilla’yı ABD Senatosunda eyaleti temsil eden ilk Latin yapmak.

Gelecek dönem başkan yardımcısı senatör olarak istifasını bir op-ed Pazartesi günü San Francisco Chronicle tarafından yayınlandı, başlıklı “California senatörü olarak hizmet etmek bir onurdur. Ama bu bir veda değil. ” HarrisGöreve 2017 yılında giren, Demokratlar ve Cumhuriyetçilerin her biri 50 sandalyeye sahip olduğu için eşitlik bozucu olarak görev yapan Senato’da oy vermeye devam etmesi bekleniyor.

“Senatör olan Başkan Yardımcısı Walter Mondale’nin bir zamanlar işaret ettiği gibi, başkan yardımcılığı, hükümetimizde ‘hem yürütme hem de yasama organına ait olan’ tek ofis. Harris, Senato’da eşit sayıda Demokrat ve Cumhuriyetçi ile daha da arttı, “diye yazdı.

“Milletimizin kuruluşundan bu yana, bir Başkan Yardımcısı tarafından yalnızca 268 kravat kırıcı oy kullanıldı. Başkan Yardımcınız olarak, gerekirse bu Anayasal görevi yerine getirmek de dahil olmak üzere yorulmadan çalışmak niyetindeyim. Aynı zamanda, umarım ki Beraberlik noktasına gelmek yerine, Senato bunun yerine ortak bir zemin bulacak ve Amerikan halkının işini yapacak. ”

Demokratlar, Sens.-elect’in kazandığı zaferlerin ardından bu ayın başlarında Senato’nun kontrolünü kazandı. Raphael WarnockRaphael Warnock Georgia senatörleri basın yönetimi, Senato Dems koronavirüs yardımı hakkında: Dobbs’u rapor edin: Cumhuriyetçiler ‘gerçek liderin kim olduğunu unuttukları için 2020’de kaybetti’ Cumhuriyetçiler, Biden’ın galibiyetinden sonra oylamayı elden geçirmeyi planlıyor DAHA FAZLASI ve Jon OssoffJon OssoffGeorgia senatörleri basın yönetimi, Senato Dems koronavirüs yardımı hakkında: Dobbs’u rapor edin: Cumhuriyetçiler ‘gerçek liderin kim olduğunu unuttukları için 2020’de kaybetti’ Cumhuriyetçiler, Biden’ın galibiyetinden sonra oylamayı elden geçirmeyi planlıyor Georgia’daki iki ikinci turda, her iki tarafa da mecliste eşit sayıda sandalye sağladı ve Harris’i, kilit yasalar üzerinde bağları bozan oylar atması için başkan yardımcısı olarak belirledi.

Harris, Pazartesi günü Warnock ve Ossoff’tan bahsederken Martin Luther King Jr. Günü’nü anarak King’s kilisesinden bir papaz olan Warnock’un Yeniden Yapılanma döneminden bu yana seçilen 11. Siyah senatör olduğunu ve Ossoff’un gelen ilk Yahudi senatör olduğunu belirtti. Derin Güney’den.

“Değişim mümkün. Bunun için minnettarım ve işe koyulmaya hazırım. Bu nedenle, Birleşik Devletler Senatosundan ayrılırken bu bir veda değil. Bu bir merhaba” diye yazdı.

Harris’in, gelecek dönem başkanı ile birlikte Çarşamba günü yemin etmesi bekleniyor. Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor.. Harris, ofisi elinde tutan ilk kadın başkan yardımcısı ve aynı zamanda ilk Afrikalı Amerikalı ve Asyalı Amerikalı olacak.

Previous articleBiden Defense seçim onay oturumunda nelere dikkat edilmeli
Next articleHarris mektubu göreve başlamadan önce Senato’dan istifa etti

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here