Harris Pazartesi Senato koltuğundan istifa edecek

0
29

Başkan Yardımcısı-gelecek Kamala HarrisKamala HarrisSanders beyzbol kartı, Fauci tarafından belirlenen satış rekorunu kırdı The Hill’s Morning Report – Facebook tarafından sunuldu – Demokratlar COVID-19 faturasını hangi yoldan alacak? Doug Emhoff, DC kent çiftliğini ziyaret ederek gıda güvensizliğinin herkes için sorun olduğunu söylüyor DAHA FAZLASI Çarşamba günkü göreve başlama töreni öncesinde Pazartesi günü Senato koltuğundan istifa edecek.

Harris, süreci Kaliforniya Hükümeti’ne bildirerek çoktan başlattı. Gavin NewsomGavin NewsomGoodwin Liu’nun geçmişi ve deneyimi, onu Kaliforniya başsavcısı için ideal bir seçim haline getiriyor Braun: Biden, bölücü HHS adayı Xavier Becerra’yı yeniden gözden geçirmeli Not: Biden, COVID iyimserliği durdukça risklerle karşı karşıya DAHA FAZLASI (D). Harris yardımcılarına göre, daha sonra Pazartesi günü Senato koltuğundan istifa etmesi bekleniyor.

Bir yardımcısı, “Vali Newsom’a haber verdi ve 18 Ocak Pazartesi günü istifa edeceğine dair resmi bir işaret gönderdi ve ardından Pazartesi günü resmi bir açıklama yapacak” dedi.

Newsom atayacağını çoktan duyurdu Alex PadillaAlex Padilla The Hill’s Morning Report – Biden göreve başladı, ‘sivil savaşın’ sona erdirilmesi çağrısı yapıyor K Street sanal açılış haftasında geziniyor Harris, ilk Senato görünümünde Başkan Yardımcısı olarak ayakta alkışlandı.Kaliforniya dışişleri bakanı, 2022’de bitmesi planlanan görev süresinin geri kalanında Harris’in koltuğunu dolduracak.

Seçim, işçi sendikaları ve Latin örgütleri tarafından övgüyle karşılansa da, Newsom’un Harris’i bir Afrikalı Amerikalı kadınla değiştirmesini isteyenleri de sıraladı.

Harris, sadece üç Siyah senatörden biridir. Sen.-seçilen’in gelişine rağmen Raphael WarnockRaphael Warnock Georgia senatörleri basın yönetimi, Senato Dems koronavirüs yardımı hakkında: Dobbs’u rapor edin: Cumhuriyetçiler ‘gerçek liderin kim olduğunu unuttukları için 2020’de kaybetti’ Cumhuriyetçiler, Biden’ın galibiyetinden sonra oylamayı elden geçirmeyi planlıyor DAHA FAZLASI (D-Ga.) Bu toplam sayıyı sabit tutacak, Harris şu anda hizmet veren tek Siyah kadın senatör ve oda tarihindeki sadece ikinci Siyah kadın senatör.

Harris’in başkan yardımcılığına yükselişi, Amerikan tarihinin en yüksek seçilmiş kadını olurken, kadınların siyasette karşılaştığı birkaç cam tavandan birini paramparça edecek. Harris, ilk kadın başkan yardımcısı olmasının yanı sıra, ülkenin ikinci en yüksek ofisinde hizmet veren ilk Siyah, Hint ve Karayip Amerikalı kadın.

Harris, 2016 yılında Senato’ya seçildi. O zamanki Ulusal Güvenlik Bakanlığı adayı ızgara yapmak da dahil olmak üzere, keskin sorgulama tarzı ile kısa sürede ulusal ilgi topladı. John KellJohn Francis Kelly, o zamanki Başsavcı telaşlı görünüyor Jeff OturumlarıJefferson (Jeff) Beauregard SessionsDoug Jones, CNN’e siyasi yorumcu olarak katılıyor DOJ, aile ayrılıklarının ardındaki ‘sıfır tolerans’ sınır politikasını iptal ediyor Kuzeye giden başka bir karavanla, iltica yasamıza daha yakından bakış DAHA FAZLASI 2017 Yargı Komitesi duruşması sırasında ve o zaman Yüksek Mahkeme adayına sorduğunda kaşlarını kaldırdı. Brett KavanaugBrett Michael Kavanaugh: Trump, yürütme emirlerinden fazlasını alacak CANLI AÇILIŞ KAPSAMI: Biden, idari emirleri imzaladı; Basın sekreteri ilk olarak Harris’in Senato koltuğundan istifa etmesi için Pazartesi günü brifing verdi. eski özel avukatı tartışmış olsaydı Robert MuellerRobert (Bob) Mueller CNN’den Toobin, McCabe’nin cesaretlendirilmiş Trump’la ‘tehlikeli durumda’ olduğu konusunda uyarıyor AG Barr’ın avukatı olarak Yates, Cuomo veya Jones’u Biden seçerse özel bir avukat garantilidir DAHA FAZLA BİLGİherhangi biri ile soruşturma.

Harris, Senato görev süresi boyunca seçim güvenliği ve ceza adaleti reformu gibi konularda Cumhuriyetçilerle işbirliği yaptı.

Ayrıca Sen ile hararetli bir zemin tartışması da dahil olmak üzere GOP meslektaşlarıyla yüksek profilli kavgalar yaptı. John CornynJohn CornynTrump sansürü, Senato Senatosu GOP’ta zorlu ihtimallerle karşı karşıya. Biden’ın DHS’ye liderlik etme seçimi neden John Roberts’ın Senato duruşmasındaki yokluğu bir sürpriz DAHA FAZLASI (R-Texas) Haziran ayında bir GOP polis reformu tasarısı ve Harris’in Sens ile sunduğu ayrı linç karşıtı yasalar üzerine. Cory BookerCory BookerHillicon Valley: Reddit güdümlü menkul kıymet gösterilerinden kaynaklanan serpinti, GameStop satın alma yasağı devam ediyor | Milletvekilleri, büyük Rus saldırısının ardından NSA’yı bir yıllık ihlali eleştiriyorlar | Facebook’un Apple Milletvekillerine karşı antitröst davasını düşündüğü bildirildi, büyük Rus saldırısının ardından NSA’yı yıllardır izliyor Yeni sitcom, 2032’de başkanlık için aday olan ‘The Rock’ı takip ediyor DAHA FAZLA BİLGİ (DN.J.) ve Tim ScottTimothy (Tim) Eugene Scott Capitol Polisi, memurun şerefine yalan söylemesine izin veren faturayı geri verdi Milletvekilleri, Capitol Polis memurunun onuruna yalan söylemesi için onay istiyor GOP senatörü, Biden’ın COVID-19 yardım planını ‘başlangıçsız’ olarak nitelendiriyor. (RS.C.). Yaklaşık bir hafta sonra, o ve Cornyn, Yabancı Ajan Kayıt Yasası kapsamında yabancı medya ifşalarını desteklemek için yasalar üzerinde birlikte çalıştılar.

Harris Senato’daki koltuğunu terk etse de teknik olarak Senato’dan tamamen ayrılmıyor. Harris Çarşamba günü Yüksek Mahkeme Yargıcı tarafından yemin edecek Sonia SotomayorSonia SotomayorOvernight Defense: Ordu yeni saç ve bakım standartlarını detaylandırıyor | DC Ulusal Muhafızlar şefi, Pentagon’un ayaklanmadan önce yetkisini kısıtladığını söyledi | Colorado, Biden’dan Uzay Komutanlığı’na Özel ‘Şanslı’ alıntıyı hareket ettirmemeye çağırıyor: Yüksek Mahkeme’deki Siyah Kadının Yemini Biden Fotoğraflarda Bir Gün: Biden Açılışı DEVAMI ülkenin bir sonraki başkan yardımcısı olarak.

Başkan yardımcısı olarak aynı zamanda Senato başkanı olma rolünü de üstleniyor. Başlık, Harris’in meclise başkanlık etmesine ve 50-50 bağı koparmasına izin vererek, Çarşamba günü yemin ettiğinde 2014’ten beri ilk kez Demokratlara çoğunluğu etkili bir şekilde teslim ediyor.

Demokratlar Kasım ayında çoğunluğu engelleyemediler, ancak iki Gürcistan ikinci tur seçimlerini kazandıktan sonra 50-50 çoğunluğu kaçırdılar.

Harris yardımcılarından biri, “Bu, seçilmiş Başkan Yardımcısı Harris için bir veda değil” dedi. “Senato’dan istifa ederken, ona başkanlık etmesine izin verecek bir yemin etmeye hazırlanıyor.”

Previous articleAteşli bir yazıda Sasse, QAnon’un GOP’u yok ettiğini söylüyor
Next articleAngus King, gizli bilgileri ifşa eden Trump’ın ‘büyük tehlikesi’ konusunda uyardı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here