Hawley, Biden’ın DHS adayının hızlıca onaylanmasını geciktirdi

0
16

You are. Josh HawleyJoshua (Josh) David Hawley Onyedinci Değişiklik ve Donald Trump Biden’in gelecek hafta göçmen aile birleşimi görev gücünü duyurmak için yaptığı kınama GOP grubu Cruz ve Hawley’i istifa etmeye çağıran ilan tahtası kampanyası başlattı. (R-Mo.) Salı günü bekleteceğini duyurdu Alejandro MayorkasAlejandro MayorkasBiden önümüzdeki hafta göçmen aile birleşimi için görev gücünü açıklayacak The Hill’s Morning Report – Facebook tarafından sunuldu – Demokratlar COVID-19 tasarısını hangi yoldan alacak? Biden göçmenlik planları erken engellerle karşılaştı DAHA FAZLASI, Gelecek dönem başkanı Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor.İç Güvenlik Bakanlığı’na (DHS) liderlik etme seçimi.

Geçtiğimiz günlerde bu ayın başlarında Capitol isyanında rol oynadığı iddiaları üzerine ateş altına alınan Hawley, Senato İç Güvenlik ve Devlet İşleri Komitesi’nin Mayorkas ile duruşmasını tamamlamasından birkaç saat sonra duyuruyu yaptı. Hareket, Demokratların ulusal güvenliği korumak için derhal doldurulmasının kritik olduğunu savundukları bir mevkinin adaylığını geciktiriyor.

“Bay. Hawley yaptığı açıklamada, Mayorkas, Başkan seçilen Biden’ın büyük yaptırım ve güvenlik önlemlerini geri alma sözü verildiğinde federal yasayı nasıl uygulayacağını ve güney sınırını nasıl güvence altına alacağını yeterince açıklamadı.

“Daha bugün, sınır duvarı sistemini güvence altına almak için Kongre’nin çoktan geçirdiği yasaları uygulayacağını söylemeyi reddetti. Bu göz önüne alındığında, standart inceleme sürecini atlamaya ve bu kadar çok soru cevapsız kaldığında bu adaylığı hızlı bir şekilde takip etmeye rıza gösteremiyorum. ”

Hawley’in muhalefeti, Biden ve Demokratların Kongre Binası’na yapılan saldırıların bu görevi birinci öncelik haline getirdiğini öne sürerken geliyor. Hawley, 2020 seçim sonuçlarının onaylanmasına karşı oy kullanacağını açıklayan ilk senatördü.

Onun tutumu, aksi takdirde Demokratlar Çarşamba günü Senato’nun kontrolünü ele geçirdiğinde ilerlemesi beklenen bir adaylığı geciktirebilir. Muhafazayı yenilgiye uğratmak için 50 oy barajlı bir pıhtı oyu gerekecek ve taban günlerini tüketerek süreci karmaşıklaştıracak.

Daha önce Obama yönetiminde DHS’nin sekreter yardımcılığı görevini yürüten Mayorkas, 2013’te teyit edildiğinde herhangi bir Cumhuriyetçi oy alamadı.

“Ulusal güvenliğimize yönelik benzeri görülmemiş zorluklar ve tehditlerle karşı karşıyayız ve ülkemizin, Amerikan halkını korumak için birinci günde yerinde onaylanmış bir İç Güvenlik Bakanı’na acilen ihtiyacı var. Alejandro Mayorkas, ülkedeki en bilgili iç güvenlik uzmanlarından biridir, “Biden geçiş sözcüsü Sean Savett, The Hill’e yaptığı açıklamada.

“Senato, DHS Sekreteri adayı için 2009 ve 2017 yıllarında iyi bir sebeple birinci günden başlayabilmeleri için hızlı onay oyları düzenledi. Senatör Hawley’in tarihi pratiği bozma ve bu hayati konumu boş bırakma tehdidi, özellikle bu Kaybedecek bir an olmadığında çakışan krizlerin zamanı. ”

Hawley’in muhalefeti, milletvekilinin Mayorkas’a Trump’ın sınır duvarı için ayrılan 1,4 milyar dolarlık fonu zorunlu kılıp kılmayacağını sorduğu bir değişimden kaynaklanıyor.

“Sorduğunuza inandığım temel noktada grev yapabilirsem, İç Güvenlik Bakanı olarak hizmet etme ayrıcalığına sahip olursam, yasalara ve sorumluluklarımın yerine getirilmesine uyacağım. Ve cevap evet, yasalara uyacağım. Ve Mayorkas, yapmam gereken şey, fonların bir sınır duvarı inşa etme yükümlülüğüne ilişkin olarak yasanın ne sağladığını anlamak ve ardından bu tür yükümlülükleri ortadan kaldırmak için fırsatların neler olduğunu görmek ”dedi.

Hawley daha sonra Mayorkas’a sorusunun “özüne ulaştığı için” teşekkür etti.

Ayrıca Mayorkas’a, Biden’ın ABD’de yaşayan 11 milyon insana yasal statü verme planlarını sordu, Hawley onu “özellikle işçi sınıfı Amerikalıların orantısız bir şekilde düşen bu şiddetli ekonomik sıkıntı döneminde” diye endişelendirdi.

Mayorkas, bu hareketi “uzun yıllardır bu ülkede bulunan, toplumumuza ve bu milletin ekonomik refahına katkıda bulunan bireyler için vatandaşlığa giden yol” olarak nitelendirdi.

“Bu yolu sağlayan ve açıkça bozuk olan sisteme kalıcı bir çözüm sunan göçmenlik reformu yasasını geçirmek için Kongre ile çalışma ayrıcalığına sahip olurum” diye ekledi.

Previous articleSenatörler, Mayorkas’ı DHS’de liderlik etmesi için incelemeye aldı
Next articleWarnock, Ossoff Çarşamba öğleden sonra Senato’da yemin edecek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here