McConnell, GOP’u Trump’ın görevden alınmasını tahmin etmeye devam ediyor

0
34

Senato GOP Lideri Mitch McConnellAddison (Mitch) Mitchell McConnellLouise Linton, ilk yazar-yönetmen The Hill’s 12:30 Raporu’nda cani, seks takıntılı hedge fon yöneticisini oynuyor – Facebook tarafından sunuluyor – Uzmanlar J&J aşı verilerine tepki veriyor İhtiyacımız olduğunda Barry Goldwater’ın Cumhuriyetçi Partisi nerede o? DAHA (R-Ky.), Cumhuriyetçiler mahkum edip etmeme konusunda karar verirken, meslektaşlarını yaklaşan görevden alma davası için son oyunu tahmin etmeye devam ediyor Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI Kongre Binası’na yapılan ölümcül 6 Ocak saldırısının ardından.

Tam olarak başlangıcı bilinmeyen yaklaşan dava, Trump’ın Senato Cumhuriyetçileriyle olan ilişkisinin bugüne kadarki en büyük sınavıdır ve yalnızca partiyi parçalamakla kalmayıp, aynı zamanda gelecekteki seçim döngüleri için potansiyel birincil yem sağlama tehdidinde de bulunur.

McConnell kısa süre önce GOP senatörlerine bir mektup göndererek, geçen hafta Meclisin başkanın “Amerika Birleşik Devletleri Hükümetine karşı şiddeti kasten kışkırtmakla” suçlayan bir suçlama maddesini geçmesinin ardından Trump’ı mahkum etmek için kapıyı açık bıraktı. Bunun ötesinde, Senato Cumhuriyetçileri, McConnell’den nihayetinde konuyla ilgili olarak nereye gideceğine dair birkaç işaret aldıklarını söylüyor.

“Onun görüşüne göre … suçlama ve büyük meselelerde yaptığımız gibi herkesin vicdanını oylamaya ihtiyacı var, ancak tartışmayı ve kanıtları dinleyecekti,” Sen. John ThuneJohn Randolph ThuneTrump sansürü, Senato’da zorlu koşullarla karşı karşıya Cumhuriyetçiler şimdi bir açık olduğu konusunda ‘şok oldular, şok oldular’ İlerleyen gruplar Kongre’yi 230.Bölüm değişikliklerine karşı uyarıyor DAHA (RS.D.) The Hill’e söyledi.

McConnell ile konuşurken geçen haftanın mektubunun “üyelerimizin çoğunun gördüğü iletişim” olduğunu ekledi.

GOP liderinden Trump’ın eylemlerinin görevden alma seviyesine yükselip yükselmediği konusunda netlik alıp almadığı sorulan Sen. John CornynJohn CornynTrump sansürü, Senato Senatosu GOP’da zorlu ihtimallerle karşı karşıya. Biden’ın DHS’ye liderlik etme seçimi neden John Roberts’ın Senato duruşmasındaki yokluğu bir sürpriz DAHA FAZLASI McConnell danışmanı (R-Texas), Kentucky Cumhuriyetçisinin kendisini bekle ve gör modunda tanımladığı son mektuba işaret etti.

Cornyn, “Söylediğini duyduğum şey … sunulan kanıtı dinleyeceğini” dedi.

GOP liderliğinin üçüncü bir üyesi Salı günü yaptığı açıklamada, McConnell’den komiteye gönderilen mektubunun ötesinde yaklaşan görevden alma davası hakkında haber almadıklarını söyledi.

McConnell sözcüsü, görevden alma stratejisi hakkında herhangi bir perde arkası konuşması hakkında yorum talebine yanıt vermedi.

McConnell’in mahkumiyet için nereye inebileceğine dair dönen spekülasyonlar, Demokratlar ABD tarihinde bir ilk olarak Trump’ı ikinci kez suçlamakla suçlanırken, kenarda kalırken geliyor.

McConnell ve Trump, temelde farklı kişiliklere sahipler; GOP lideri ihtiyatlı ve hesaplı, başkan atılgan, serbestçe dönen ve kolayca mesajdan kurtulan. Ancak McConnell’in mahkumiyet konusundaki sessizliği, Trump’ın aklanacağına ve Cumhuriyetçilerin iki partili bir beraat için umutlu olduğuna dair erken söz verdiği 2020 görevden alma davasının tersine döndü.

McConnell, son dört yıldaki en tartışmalı anlarından bazılarında başkanı tartışıp eleştirmeyi reddetmesi de dahil olmak üzere, Trump’ın en daimi savunucularından biri oldu.

McConnell’in Senato’da azınlık liderliğine geri gönderildiği Trump sonrası döneme giden sessizliği, parti toplantısında fark edilmedi.

You are. Lisa MurkowskiLisa Ann MurkowskiPaul, Roberts’ın yokluğunun Trump’ın görevden alınmasına karşı ‘netleşti’ argümanı olduğunu söyledi. (R-Alaska) söyledi KTÜU, bir Alaska TV kanalı, GOP liderinin “niyetleri konusunda biraz anlaşılmaz” davrandığı.

McConnell, sırdaşlarına, Trump’ın itiraz edilemez suçlar işlediğine inansa da, nasıl oy kullanacağına dair bir karar vermediğini söyledi.

Ancak, aylarca yanlış bir şekilde seçimin “hileli” olduğunu iddia eden ve destekçilerini Kongre Binası’na yürümeye çağıran Trump’a yönelik siyasi eleştirisini artırıyor.

McConnell, Senato’nun Salı günü Washington’a dönmesinin ardından yaptığı ilk yorumda, beş kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıda cumhurbaşkanının rolünü alenen eleştirdi.

“Senato en son toplandığında, Kongre’yi görevimizi yapmaktan alıkoymaya çalışan şiddetli suçlulardan Kongre Binası’nı geri almıştık. Kalabalık yalanlarla beslendi. Başkan ve diğer güçlü insanlar tarafından kışkırtıldılar ”dedi McConnell Senato katında.

McConnell’in ayaklanmalardan derinden etkilendiğine inanan demokratlar, halkın manevralarını yakından takip ediyor.

Bence çok ciddiye alıyor. Amerika Birleşik Devletleri Senatosuna hayatını verdi. … kişisel olarak aldığını biliyorum. Bunu, koridorun kendi tarafındaki her senatör için bir vicdan meselesi haline getirmesinin, pek çoğunun görevden alınması için oy kullanmasını umuyorum, “dedi Sen. Dick DurbinDick DurbinBiden göçmenlik planları erken engellerle karşılaştı Demokratlar COVID-19 yardım tasarısında Cumhuriyetçileri atlamaya hazır Kaine önümüzdeki hafta Trump’ı gelecekteki ofisinden alıkoymak için sansür başvurusunda bulunmaya hazır (D-Ill.), 6 Ocak’ta yakın dövüşün ortasında McConnell ve diğer liderlik üyeleri ile güvenli bir yere taşındı.

McConnell, Trump Çarşamba günü görevden ayrılırken Washington’daki en güçlü Cumhuriyetçi olmaya hazırlanıyor. GOP liderinin Trump’ı mahkum etmek için yaptığı bir oylama, başkanın söyleminden bıkmış ancak potansiyel siyasi geri tepmeden korkan diğer grup üyelerine siyasi koruma sağlayabilir.

Bunun büyük bir fark yaratacağını düşünüyorum. Murkowski, McConnell’in potansiyel olarak mahkumiyet için oy vermesi hakkında, bunun önemli bir fark yaratacağını düşünüyorum ”dedi.

Ancak, her Demokrat senatörün başkanı suçlu bulmak için oy kullandığını varsayarak, McConnell’in Trump’ı mahkum etmek için gereken 16 ek Cumhuriyetçi oyu kilitleyip kilitlemeye çalışıp çalışmayacağı belirsiz.

Cumhuriyetçiler görevden alma davası konusunda derin bir ikiye bölünmüş durumdalar. Birkaç GOP senatörü, Trump’ı mahkum etmeye açık olduklarının sinyalini vermiş olsa da – sadece GOP Sen. Mitt RomneyWillard (Mitt) Mitt Romney GOP’tan 46 yıl sonra ayrılıyor ve Olimpiyat reklamcıları Japon koronavirüs dalgasının ortasında kendilerini ‘siyasi olarak evsiz’ hissediyor: Gaetz’in Cheney’i kendi eyaletindeki mitingde nişan aldığını rapor edin DAHA FAZLA BİLGİ (Utah) cumhurbaşkanını mahkum etmek için oy kullandı – birçoğu da görevden alınmaya karşı çıktı ve Senato’nun bir başkan görevden ayrıldıktan sonra bile yargılanıp yargılanamayacağını sorguladı.

You are. Kevin CramerKevin John CramerTrump sansürü, Senato Beyaz Saray’da zorlu koşullarla karşı karşıya, suçlama konusunda Senato GOP kutuları üzerine uluslararası yaklaşım için zemin hazırlıyor DAHA FAZLA BİLGİ (RN.D.) CNBC’ye Senato’da mahkum edilmek için 67 oy olmasının “olası olmadığını” söyledi.

“Mitch McConnell’in çok fazla etkisi var,” diye ekledi ve “Birleşik Devletler Senatosunda sırf Mitch McConnell’ın yaptığı için şu veya bu şekilde oy kullanacak çok fazla pısırık tanımıyorum.”

Uzun süredir GOP stratejisti ve eski liderlik yardımcısı Doug Heye, McConnell’in “herkesten daha fazla etkili olacağını” ancak ne kadar ileri gideceğinin belirsiz olduğunu tahmin etti.

Heye, “McConnell genel atmosfer üzerinde etkili olacak. Konu bireysel oylar olduğunda bunun ne anlama geldiği net değil. … Bireysel oylamaya çalışmayabilir,” dedi. “Tipik olarak, ‘vicdan oyu’ ifadesi ortaya çıktığında, iki şey yapar. Birincisi, ‘Yapmayı ciddi olarak düşünmen gerektiğini düşündüğüm şey, ama aynı zamanda senin üzerinde gerçek bir etkim olamaz.’ “

Liderlik ekibinin üyeleri, Trump’ı mahkum edip etmeme konusunda oylama söz konusu olduğunda silahlarını bükmesini beklemiyor.

McConnell’den 2 Numara olan Thune, “Bu, oyları kamçılayacağımızı beklemediğim durumlardan biri,” dedi ve toplantıların nerede durduğunu anlamak için birçok konuşma olacağını tahmin ederken .

Cornyn, suçlu bulunup bulunmama konusundaki oylamanın bireysel senatörler için bir karar olacağını beklediğini de sözlerine ekledi.

“İnsanların bir vicdan oyu hakkında konuştuğunu duydum ve bence bu, bunu ifade etmenin iyi bir yolu” dedi.

Previous articleTrump yeniden göreve aday olmamalı
Next articleAdalet Departmanı, Burr aleyhine içeriden bilgi ticareti davasını herhangi bir suçlama olmaksızın kapattı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here