McConnell güç paylaşımı anlaşmasının bir parçası olarak haydutları kurtarmak istiyor

0
23

Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnellAddison (Mitch) Mitchell McConnellLouise Linton, ilk yazar-yönetmen The Hill’s 12:30 Raporu’nda cani, seks takıntılı hedge fonu yöneticisini oynuyor – Facebook tarafından sunuluyor – Uzmanlar J&J aşı verilerine tepki veriyor İhtiyacımız olduğunda Barry Goldwater’ın Cumhuriyetçi Partisi nerede? o? DAHA (R-Ky.), Yeni 50-50 Senato’da komite koltuklarını ve iktidarı bölmek için yaptığı iktidar paylaşımı anlaşmasının bir parçası olarak yasama suçlamasından kurtulmak için Demokratik bir çabayı öldürmek istiyor.

Yeni seçilen veya atanan üç Demokrat senatör Çarşamba günü göreve başladığında – Jon OssoffJon OssoffGeorgia senatörleri basın yönetimi, Senato Dems koronavirüs yardımı hakkında: Dobbs’u rapor edin: Cumhuriyetçiler ‘gerçek liderin kim olduğunu unuttukları için 2020’de kaybetti’ Cumhuriyetçiler, Biden’ın galibiyetinden sonra oylamayı elden geçirmeyi planlıyor (Ga.), Raphael WarnockRaphael Warnock Georgia senatörleri basın yönetimi, Senato Dems koronavirüs yardımı hakkında: Dobbs’u rapor edin: Cumhuriyetçiler ‘gerçek liderin kim olduğunu unuttukları için 2020’de kaybetti’ Cumhuriyetçiler, Biden’ın galibiyetinden sonra oylamayı elden geçirmeyi planlıyor DAHA FAZLASI (Ga.) Ve Alex PadillaAlex Padilla The Hill’s Morning Report – Biden göreve başladı, ‘sivil savaşın’ sona erdirilmesi çağrısı yapıyor K Street sanal açılış haftasında geziniyor Harris, ilk Senato görünümünde Başkan Yardımcısı olarak ayakta alkışlandı. (Kaliforniya) – Eşit bölünmüş Senato’da çoğunluğu Demokratlar kontrol edecek, çünkü Başkan Yardımcısı Kamala HarrisKamala HarrisSanders beyzbol kartı, Fauci tarafından belirlenen satış rekorunu kırdı The Hill’s Morning Report – Facebook tarafından sunuldu – Demokratlar COVID-19 faturasını hangi yoldan alacak? Doug Emhoff, DC kent çiftliğini ziyaret ederek gıda güvensizliğinin herkes için sorun olduğunu söylüyor DAHA FAZLASI yemin ettiğinde kravat bozan oyu verecek.

Meclisin en son eşit şekilde bölündüğü 2001 yılında, eski Sens. Trent Lott (R-Miss.) Ve Tom Daschle (DS.D.) parti liderleri iken. George W. Bush 2000 seçimlerini kazandıktan sonra Demokrat Parti olan azınlık partisinin gücünü yansıtmak için komite koltuklarının oranını eşit olarak bölmeye karar verdiler.

McConnell bir notta meslektaşlarına “Demokratlarla bir güç paylaşımı anlaşması yapmaları gerektiğini” bildirdi.

GOP lideri, nota aşina bir Cumhuriyetçi yardımcısına göre, “Bu çabamda Lott-Daschle anlaşması tarafından yönlendirilmeme rağmen, yasama suçlamasına yönelik tehditleri de ele almamız gerektiğine inanıyorum” dedi. “Bildiğiniz gibi, hepimiz doğrudan çağrılarına direndik. Başkan TrumDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI Meclisi, Senato ve Beyaz Saray’ı kontrol ettiğimizde yasama suçunu ortadan kaldırarak Senato’yu yok etmek. ”

McConnell Senato Demokratik Lideri ile görüştü Charles SchumerChuck Schumer Göçmenlik reformu bekleyemez Psaki, DHS adayı Mayorkas’ın ayrılan aileleri yeniden bir araya getirmek için görev gücünün başına geçmesini bekliyor Biden DHS, Cumhuriyetçi engeli aşarak Senato’daki ilerlemeleri seçiyor DAHA FAZLA BİLGİ (NY) yeni güç paylaşımı anlaşması ve diğer konuları görüşmek için Salı öğleden sonra yarım saatliğine.

Schumer, müzakereler hakkında soru sorulduğunda, “Söyleyeceğim tek şey – birçok konuyu tartıştık,” dedi.

McConnell ayrıca, Cumhuriyetçilerin yürütme ve yasama organlarını kontrol ettiği ve Uygun Bakım Yasasını yürürlükten kaldırmak istediklerinde, Başkan Trump’ın 2017’de hileyi iptal etme çabalarına da direndi.

McConnell, Schumer ile önden bir anlaşma istediğini söyledi, yasama suçlamasını korumak için tartışmalı faturaların tartışmayı sona erdirmek ve son bir yukarı veya aşağı oylamaya devam etmek için 60 oy toplanması gerekiyor.

Schumer, yasama suçunu ortadan kaldırmak için yeterli oya sahip değil. Bunu yapmak yalnızca basit çoğunluk oyu gerektirir, ancak taktik o kadar tartışmalı ve partizan olarak kabul edilir ki, buna “nükleer seçenek” adı verilir.

Ancak McConnell, asgari ücreti yükseltmek veya ateşli silahlar için geçmiş kontrollerini genişletmek gibi ateşli bir konudaki çıkmazın önüne konuyu yatıştırmak istiyor, Demokratları Senato’nun kurallarını elden geçirmenin arkasında birleştiriyor.

“Belirli bir meselenin tutkuları ortaya çıkmadan önce bu konuyu çözmenin zamanının geldiğine inanıyorum. Bunun üzerinde çalışmak zaman alabileceği için birliğe ve her birinizin desteğine ihtiyacımız olacak ”diye yazdı.

Ancak GOP lideri, haydutun geleceği konusunda pazarlık yapmanın komite koltuklarının atanmasını geciktirebileceği konusunda uyardı.

“Bir anlaşmaya varılmasındaki bir gecikme, komite görevlerinin nihai kararını geciktirebilir, ancak yasama suçuyla ilgili statükoyu korumak önemlidir,” diye yazdı.

Senato’nun bir uzlaşma forumu olarak karakterini korumak için azınlık partisinin gücünü korumanın şart olduğunu savundu.

“Taraflar arasında uzlaşmaya zorlayan Senato’nun benzersiz kurallarına artık her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğuna inanıyorum” diye yazdı. “Eşit şekilde bölünmüş bir Senatoya sahip olmak, her şeyi halletmek için birlikte çalışmamız gerektiği anlamına gelir ve gerçek iki taraflı uzlaşma ruhu, ancak her iki taraf birlikte masaya gelmeleri gerektiğini anladığında mümkündür.”

“Zamanımız daha azını talep etmiyor,” diye ekledi.

McConnell, Ağustos 2019’da The New York Times için kaleme aldığı bir yazıda Demokratların yasama suçlamasını sona erdirme çağrılarına karşı çıktı.

“Cumhuriyetçi meslektaşlarım ve ben, bu temel geleneği kısa vadeli kazanç için tahrip etmedik ve etmeyeceğiz. Herkesin neyi bilmesi gerektiğinin farkındayız – siyasette kalıcı zaferler yoktur ”diye yazdı. “Hiçbir cumhuriyetçi, 51 Senato Demokratının, kötü niyetli olmayan bir Senato’da Orta Amerika’ya memnuniyetle uygulayacağı sosyalist politikaların kirli listesini hayal etmekte zorlanmıyor.”

“Bu ülkede, radikal değişiklikler tasarım gereği yüksek bir çıta ile karşı karşıyadır,” dedi ve yasama suçlamasının Anayasa metninde görünmese de, “Anayasanın ortaya koyduğu düzenin merkezinde” olduğunu varsaydı.

Federalist 62’de James Madison, Senato’nun Meclis’ten geçen faturaları lastik damgalamak için değil, “ek bir engel” ve “uygunsuz yasama eylemleri” üzerinde “karmaşık bir kontrol” olarak hareket etmek üzere tasarlandığını savundu.

Ayrıca Thomas Jefferson’un “büyük yeniliklerin küçük çoğunluklara zorlanmaması gerektiği” ilkesine de işaret etti.

Saray Demokratları şu anda çoğunluğu beş sandalyeyle kontrol ediyor.

Previous articleAvukatlar, Missouri Yüksek Mahkemesini Capitol isyanından önce Hawley’in eylemlerini soruşturmaya çağırıyor
Next articleSenatörler, Mayorkas’ı DHS’de liderlik etmesi için incelemeye aldı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here