Trump, Kongre Binası’na saldıran kalabalığı ‘kışkırttı’

0
12

Giden Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnellAddison (Mitch) Mitchell McConnellLouise Linton, ilk yazar-yönetmen The Hill’s 12:30 Raporu’nda cani, seks takıntılı hedge fonu yöneticisini oynuyor – Facebook tarafından sunuluyor – Uzmanlar J&J aşı verilerine tepki veriyor İhtiyacımız olduğunda Barry Goldwater’ın Cumhuriyetçi Partisi nerede? o? DAHA (R-Ky.) Salı günü suçlandı Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI 6 Ocak’ta ABD Başkenti’ne saldıran şiddetli kalabalığı kışkırtmak.

“Senato en son toplandığında, Kongre’yi görevimizi yapmaktan alıkoymaya çalışan şiddetli suçlulardan Kongre Binası’nı geri almıştık. Kalabalık yalanlarla beslendi. Başkan ve diğer güçlü insanlar tarafından kışkırtıldılar ”diyor McConnell Senato katında, saldırıdan bu yana tam Senato’nun ilk toplantısı oldu.

McConnell’in açıklamaları, beklenen Senato görevden alma davasından önce önem taşıyor. GOP lideri meslektaşlarına, Trump’a karşı Meclis’ten geçen bir suçlama maddesine nasıl oy vereceğine henüz karar vermediğini söyledi.

Kalabalığın “yalanlarla beslendiğine” dair sözleri, Trump ve hukuk ekibi ve yakın çevresi tarafından yayılan, yaygın seçim dolandırıcılığının Trump’a ikinci bir döneme mal olan temelsiz ve çürütülmüş iddialara bir göndermedir. Trump, Başkan adayına yarışı resmen kabul etmedi Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor..

Trump, 6 Ocak’ta Beyaz Saray yakınlarındaki bir mitingde toplanan taraftarlara, kalabalık Meclis’e saldırmadan kısa bir süre önce, “Hiçbir zaman bir seçime hile karıştırmamışlar gibi hile yaptılar” ve “Bu seçimi kazandık ve kazandık heyelan. ”

6 Ocak’taki ayaklanmanın ortasında, kalabalığa yanıt verirken yaralanan bir Capitol Polisi de dahil olmak üzere birkaç kişi öldü.

McConnell, binayı ihlal eden isyancıları, “federal hükümetin ilk şubesinin hoşlanmadıkları belirli bir yargılamayı durdurmak için korku ve şiddet kullanmaya” çalışmakla suçladı.

Protestocular, Kongre Binası’nın güvenliğini alt üst ederken, milletvekilleri Biden’i ABD’nin 46. başkanı yapmak için Seçim Kurulunun oylarını değerlendiriyorlardı.

Yakın dövüş, Biden’ın zaferinin nihai sertifikasını geçici olarak durdurdu ve her iki oda daha sonra Capitol kampüsü güvence altına alındıktan sonra sayıma devam etmek için yeniden bir araya geldi.

McConnell Salı günü, “Birlikte durduk ve öfkeli bir çetenin ulusumuzda hukukun üstünlüğü üzerinde veto gücü olmayacağını söyledik, bir gece için bile” dedi.

Arizona ve Pennsylvania’nın seçim oylarına yapılan itirazlara karşı konuşan McConnell, 6 Ocak’ta Senato katında 2020 başkanlık seçiminin sonunda o kadar da yakın olmadığını savundu.

“Bu seçim aslında alışılmadık derecede yakın değildi. Sadece yakın tarihte, 1976, 2000 ve 2004 hepsi bundan daha yakındı ”dedi.

Daha yakın zamanlarda McConnell, Trump’ı Kongre Binası’nda ayaklanmayı kışkırtmakla suçlayan görevden alma makalesine nasıl oy verebileceğini tahmin eden meslektaşlarını bıraktı.

Geçen hafta meslektaşlarına yazdığı bir notta, “Basın spekülasyonlarla doluyken, nasıl oy kullanacağım konusunda nihai bir karar vermedim ve yasal argümanları Senato’ya sunulduğunda dinlemek niyetindeyim” diye yazdı.

Previous articleMedyanın açılış törenine kurşun geçirmez yelek, gaz maskesi ve kask getirmesi yasaklandı
Next articleGürcistan Dışişleri Bakanı Warnock ve Ossoff’un Senato ikinci turlardaki zaferlerini onayladı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here