Medyanın açılış törenine kurşun geçirmez yelek, gaz maskesi ve kask getirmesi yasaklandı

0
35

ABD Başkenti Polisi, basın kuruluşlarına, muhabirlerin gelecek Başkanlığa kurşun geçirmez yelek, gaz maskesi veya kask getirmesine izin verilmeyeceğini bildiriyor. Joe BidJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor.Trump yanlısı bir çetenin Kongre Binası’na düzenlediği saldırının ardından şiddet konusundaki endişelerin arttığı Çarşamba günü göreve başlama töreni.

Muhabirlerin, Capitol kompleksinin her yönden birkaç blok ötesine uzanan Capitol’un kapsamlı güvenlik çevresi etrafındaki herhangi bir tarama kontrol noktasından bu tür koruyucu ekipmanı getirmelerine izin verilmeyecek.

Meclis Polisi, birkaç gazetecinin muhtemelen daha fazla şiddet olması durumunda Çarşamba günkü törenden önce vites yükseltmeye bakmasının ardından rehberliğe gönderdi.

Capitol kampüsü, Biden’ın açılışından önce Washington çevresinde görevlendirilen 21.000’den fazla Ulusal Muhafızla, bir savaş bölgesindeki askeri bir üssü andırmaya başladı.

Yüzlerce Muhafız, savaş yorgunluğu içinde, paketleri ve saldırı tüfeği taşırken, tarihi Meclis binası ve Senato ve Meclis ofis binalarının etrafına dikilmiş jiletli tellerle kaplı yüksek çitlerin arkasında konuşlandırıldı.

Ağır silahlı birimler, Capitol kampüsü çevresindeki nispeten az sayıda yaya ve araç girişinde bulunan ABD Kongre Polis memurlarını da destekliyor.

Dirksen Senato Ofis Binası’nın bodrum katındaki kafeterya, askerler için özel olarak yetkilendirilmiş bir mola alanına dönüştürülmüş, onlarca tanesi duvarlara dizilmiş, dinlenmiş veya kestirilmiştir. Eskiden hızlı bir ısırık ya da kahve içmek için koşuşturan personel ve ziyaretçilerle dolu bir alan, artık bir asker taşıma gemisinin güvertesinin altına benziyor.

Eski Temsilci John MicaJohn Luigi MicaMedia’nın açılış törenine kurşun geçirmez yelekler, gaz maskeleri ve kaskları getirmesi yasaklandı On The Trail: 2020 Hillicon Vadisi’nin siyasi kaybedenleri – CTIA ve Amerika’nın kablosuz endüstrisi tarafından sunuluyor – Kanun koyucu ‘deepfake’ önlemi için mücadelede siyasi geri ödeme görüyor | Teknoloji devleri, ‘sansür’ iddialarının duruşmasında ifade verecek | Google, AI konseyinin fişini çekti DAHA Salı günü Kongre Binası’nda bulunan (R-Fla.), Salı günkü göreve başlamadan önce COVID-19 testi yaptırmaya giderken devasa asker varlığını “aşırı öldürme” olarak nitelendirdi.

Evdeki 24 yıl boyunca sahnenin “gördüğüm hiçbir şeye benzemediğini” söyledi.

Previous articleYellen, Çin’in ekonomik istismarına karşı savaşmak için ‘tüm araçları’ kullanacağına söz verdi
Next articleTrump, Kongre Binası’na saldıran kalabalığı ‘kışkırttı’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here