Trump yeniden göreve aday olmamalı

0
13

Yeni Senato Çoğunluk Lideri Charles SchumerChuck Schumer Göçmenlik reformu bekleyemez Psaki, DHS adayı Mayorkas’ın ayrılan aileleri yeniden bir araya getirmek için görev gücünün başına geçmesini bekliyor Biden DHS, Cumhuriyetçi engeli aşarak Senato’daki ilerlemeleri seçiyor DAHA FAZLA BİLGİ (DN.Y.) Salı günü şunu söyledi: Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI tekrar göreve aday olmamalı ve Senato onu mahkum ederse bunu yapmasını engellemeye çalışma sözü vermelidir.

Senato katından Schumer, “Sonuçlarına hepimizin tanık olduğu yaptıklarından sonra, Donald Trump bir daha göreve aday olmamalı,” dedi.

“Açık konuşayım: Amerika Birleşik Devletleri Senatosunda bir görevden alma davası olacak. Başkanın yüksek suçlar ve kabahatler nedeniyle mahkum edilmesi için bir oylama yapılacak. Başkan mahkum edilirse, tekrar aday olmasının engellenmesi için bir oylama yapılacak. ,” ekledi.

Schumer, bir görevden alma davasının ne zaman başlayacağını veya Demokratların Biden’in Kabine adaylarını onaylamak ve daha fazla koronavirüs yasasını geçirmek için geciktirmeye çalışıp çalışmayacağını ele almadı, bazı grup üyelerinin onu ve Temsilciler Meclisi Başkanı’nı teşvik ettiği bir strateji. Nancy PelosiNancy Pelosiİnsan Hakları Kampanyası, Marjorie Taylor Greene’in komitelerden çıkarılması çağrısı yapıyor Demokrat, Marjorie Taylor Greene Kongre Binası Polis memurunun Rotunda’da onuruna yalan söylemesi için duruşmalar yapılması çağrısında bulundu. (D-Calif.) Desteklemek için.

Meclisin görevden alma maddesini sunması durumunda, Senato en erken suçlama davası başlatabilir, Biden’ın yemin etmesinden kısa bir süre sonra veya Perşembe öğleden sonra Çarşamba öğleden sonra olur.

Meclis, bu ayın başlarında, “Birleşik Devletler Hükümetine karşı şiddeti kasten kışkırtmaktan” onu tarihi bir ikinci kez suçlamak için yaptığı oylamadan sonra, Senato’da üçte iki oy alacaktır.

Senato, Amerikan tarihinde bir ilk olacak olan Trump’ı mahkum ederse, Demokratlar daha sonra onun gelecekte federal görevde bulunmasını engellemek için ikinci, ayrı bir oylama yapabilir.

Schumer, Senato Cumhuriyetçi Lideri ile görüşmesi bekleniyor Mitch McConnellAddison (Mitch) Mitchell McConnellLouise Linton, ilk yazar-yönetmen The Hill’s 12:30 Raporu’nda cani, seks takıntılı hedge fonu yöneticisini oynuyor – Facebook tarafından sunuluyor – Uzmanlar J&J aşı verilerine tepki veriyor İhtiyacımız olduğunda Barry Goldwater’ın Cumhuriyetçi Partisi nerede? o? DAHA (Ky.) Salı günü, 50-50 Senato’da görevden alma davasının nasıl organize edileceğini ve yetkinin nasıl paylaşılacağını tartışmak üzere. Başkan Yardımcısı-gelecek Kamala HarrisKamala HarrisSanders beyzbol kartı, Fauci tarafından belirlenen satış rekorunu kırdı The Hill’s Morning Report – Facebook tarafından sunuldu – Demokratlar COVID-19 faturasını hangi yoldan alacak? Doug Emhoff, DC kent çiftliğini ziyaret ederek gıda güvensizliğinin herkes için sorun olduğunu söylüyor DAHA FAZLASI Demokratların kravat bozma oyu olarak görev yapacak.

Schumer, yaptığı konuşmada görevden alma davasına işaret ederek, Biden’in Kabine seçimlerini doğruladı ve Senato için en önemli üç öncelik olarak daha fazla koronavirüs yardımından geçti.

Schumer’in sözleri, gelecek dönem başkanını bekleyen dengeleme eyleminin altını çiziyor Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor. ve kongre Demokratları, Biden’in gündemini sıfırlamaya çalışırken.

Salı günü Schumer, “Senato üç temel unsuru yerine getirmelidir: Donald Trump için ikinci bir suçlama davası, Biden Kabinesinin onayı ve diğer önemli yetkililer ve çok ihtiyaç duyulan COVID yardımını sağlayacak yasalar,” dedi.

Demokratların ikisini de aynı anda yapıp yapamayacağı belli değil. You are. John CornynJohn CornynTrump sansürü, Senato Senatosu GOP’ta zorlu ihtimallerle karşı karşıya. Biden’ın DHS’ye liderlik etme seçimi neden John Roberts’ın Senato duruşmasındaki yokluğu bir sürpriz DAHA FAZLASI McConnell’in yakın bir müttefiki olan (R-Texas) Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, bunun “mümkün” olmayacağını çünkü Demokratların her senatörden izin alması gerektiğini söyledi.

Salı günü Schumer, Cumhuriyetçileri Çarşamba günü Biden’in Kabine seçimlerinden bazılarının onaylanmasına izin vermeye çağırdı, bu prosedür, her senatörün başlaması için işbirliğine ihtiyaç duyacağı bir prosedür. Senato komiteleri Salı günü Biden’in seçimlerinin beşinde duruşmalar düzenliyor, ancak hiçbiri henüz komite dışında oylanıp Senato katına gönderilmedi.

“Birinci gün önemli ulusal güvenlik pozisyonlarında kalifiye insanlara ihtiyacımız var. Bu yarın anlamına geliyor. Senato yarın ABD’nin 46. başkanının göreve başlamasının ardından oturumda olacak. İşbirliği ile kilit ulusal güvenlik adaylarını onaylayabiliriz. Devlet, Savunma Bakanlığı, İç Güvenlik, Hazine ve İstihbarat Topluluğunda “dedi.

Senato, Biden’in seçimlerini onayladıktan sonra Schumer, daha sonra koronavirüs yardımına döneceğini söyledi. Senato Demokratları büyük olasılıkla gelecek dönem başkanının seçimlerini GOP desteği olmadan onaylayabilecekler çünkü adaylıkların yalnızca basit bir çoğunluğa ihtiyacı var.

Schumer, “Senato, gelecek yönetim için kilit adayları onayladıktan sonra, ek COVID yardımı konusuna dönecektir.” Dedi.

Schumer’e göre bu paket, doğrudan ödemeler için daha fazla para, eyalet ve yerel yardım ve aşı dağıtımları için daha fazla fon içerecek.

Previous articleSenato Demokratları, Biden’ı derhal Savunma Üretim Yasasını uygulamaya çağırıyor
Next articleMcConnell, GOP’u Trump’ın görevden alınmasını tahmin etmeye devam ediyor

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here