Senato Demokratları, Biden’ı derhal Savunma Üretim Yasasını uygulamaya çağırıyor

0
13

Senato Demokratları, gelecek Cumhurbaşkanı çağrısında bulundu Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor. Salı, test malzemelerinin, kişisel koruyucu ekipmanların (PPE) ve tıbbi ekipmanların üretimini ve stoklanmasını artırmak için Savunma Üretim Yasasını (DPA) derhal yürürlüğe sokacak.

Sens liderliğindeki yirmi altı senatör. Tammy BaldwinTammy Suzanne BaldwinK Street sanal açılış haftasında geziniyor Senato Demokratları, Biden’ı derhal Savunma Üretim Yasası’nı çağırmaya çağırıyor Yedi Senato yarışını 2022’de izlemek için DAHA FAZLASI (D-Wisc.) Ve Chris MurphyChristopher (Chris) Scott Murphy McConnell, Trump’ın görevden alma davasını başlatmadan önce nasıl raydan çıkardı? Schumer, aksiliklere rağmen Trump davasında ilerleme sözü verdi The Hill’s Morning Report – Biden: Aşıya, virüse ve seyahate odaklan (D-Conn.), Biden’a, göreve başlamadan sadece bir gün önce DPA’dan tam olarak yararlanmasını isteyen bir mektup yazdı.

DPA, başkana ulusal bir acil durumda kritik ürünlerin üretim çıktısını artırma konusunda geniş yetki verir.

“Geçtiğimiz yıl boyunca gördüğümüz devam eden tedarik zinciri sorunları göz önüne alındığında, mevcut tüm DPA yetkilileri aracılığıyla kritik tedariklere erişimimizi derhal ve uzun vadede desteklemenin Amerikan halkının yararına olduğuna inanıyoruz.” yazdı.

Senatörler, DPA’nın aşı dağıtımını düzenlemek için de kullanılabileceğini ekledi. COVID-19 danışma ekibinin bir üyesi geçen ay yaptığı açıklamada, Biden’ın aşı üretimini artırmak için DPA’yı kullanmayı planladığını söyledi.

Senatörler ayrıca eleştirdi Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI‘nin salgına ve başkanlık geçişine tepkisi, geçiş sırasında şeffaflık eksikliğinin Biden ekibinin “tıbbi malzeme boru hattının ve Stratejik Ulusal Stok Sahasının durumuna ilişkin tam bir kavrayışa sahip olmadığı” anlamına gelebileceğini de ekliyor.

DPA kullanmanın Amerikalı üreticiler için bir nimet olabileceğini söylediler.

“Başkan Trump, DPA yetkisini ülkenin ihtiyaçları için yeterli tıbbi tedarik sözleşmeleri verecek kadar kullanmadı. Neredeyse tamamı Çin’de üretilen nitril eldivenler gibi en çok talep gören KKD’leri yeniden desteklemek için hemen daha fazlasını yapmalıyız ”diye yazıyorlar.

Mektuptaki diğer senatörler arasında Sens var. Dianne FeinsteinDianne Emiel FeinsteinBush-, Obama dönemi yetkilileri Senatoyu Biden’in DHS seçimini hızlı bir şekilde onaylamaya çağırıyor Senato komitesi, Cumhuriyetçi geri tepmeye rağmen Biden’in DHS seçimini ilerletiyor Hillicon Valley: Bilgi ajansı ABD akıllı telefon konum verilerini herhangi bir garanti olmaksızın topluyor, diyor | Demokratlar, Rus saldırısının DOJ, mahkemeler üzerindeki etkisine cevap arıyor | Airbnb, aşı dağıtımında Biden yönetimine yardım sunuyor. (D-Calif.), Ron WydenRonald (Ron) Lee WydenHillicon Valley: Reddit güdümlü menkul kıymet mitinglerinden çıkan serpinti, GameStop satın alma yasağı devam ediyor | Milletvekilleri, büyük Rus saldırısının ardından NSA’yı bir yıllık ihlali eleştiriyor | Facebook’un Apple Milletvekilleri aleyhine antitröst davasını düşündüğü bildirildi, büyük Rus hackinin ardından NSA’yı yıllardır ihlal ediyor Milletvekilleri, SALT kesintisindeki sınırı kaldırmak için yasa tasarısı teklif ediyor DAHA FAZLASI (D-Cevheri.), Tammy DuckwortLadda (Tammy) Tammy Duckworth Gece Savunması: Austin, Pentagon’da dümeni ele geçirdi | COVID-19 brifingi 1. Gün gündeminin parçası | Ulusal Muhafız birliklerinin, otoparka taşındıktan sonra Capitol’deki kapalı otoparktaki Ulusal Muhafızların görüntülerine öfke Senato, Biden’ın Pentagon adayı için feragatnameyi onayladı. (Dereotu.), Amy KlobuchaAmy Klobuchar Hukukçular, posta yoluyla oy verme yöntemini büyük ölçüde genişletmek için bir yasa çıkardı Senatörler, Pazar günü Trump’ın görevden alınması davasının geçerliliğini tartışıyorlar – Biden gündemi, Trump görevden alma davası hakim DAHA FAZLASI (D-Minn.) Ve Elizabeth WarrenElizabeth WarrenOn The Money: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu Warren, SEC’i piyasa manipülasyonunu baskı altına almaya çağırdı, GameStop rallisini açıkladı The Hill’s Morning Report – Facebook tarafından sunuldu – Demokratlar COVID-19 faturasında hangi yolu seçecek? DAHA (D-Kütle.).

Trump, ilk olarak Mart ayında General Motors’a hayat kurtaran vantilatörlerin üretimini artırması için emir vermek için COVID-19 salgını sırasında Savunma Üretim Yasasını kullandı. Ayrıca, Nisan ayında et işleme tesislerinin açık kalması için sipariş verdi.

Previous articleWarnock, Ossoff Çarşamba öğleden sonra Senato’da yemin edecek.
Next articleTrump yeniden göreve aday olmamalı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here