Senato Demokratları demokrasi reformunu yeni çoğunluğun ilk tasarısını yaptı

0
16

Senato Demokratları, çoğunluğu geri aldıktan sonra sunmayı planladıkları ilk tasarıyı kapsamlı bir demokrasi reform paketi hazırlıyorlar.

Gelen Çoğunluk Lideri Charles SchumerChuck Schumer Göçmenlik reformu bekleyemez Psaki, DHS adayı Mayorkas’ın ayrılan aileleri yeniden bir araya getirmek için görev gücünün başına geçmesini bekliyor Biden DHS, Cumhuriyetçi engeli aşarak Senato’daki ilerlemeleri seçiyor DAHA FAZLA BİLGİ (DN.Y.), Sen. Jeff MerkleyJeff Merkley İki partili grup Senato kurallarının değiştirilmesini tartışıyor Biden, Obama’nın etik kurallarını genişletiyor Biden, atananlar için 2 yıllık lobi yasağı getiren yönetim emri imzaladı DAHA FAZLASI (D-Ore.) Ve yeni gelen Kurallar Komitesi Başkanı Amy KlobuchaAmy Klobuchar Hukukçular, posta yoluyla oy verme yöntemini büyük ölçüde genişletmek için bir yasa çıkardı Senatörler, Pazar günü Trump’ın görevden alınması davasının geçerliliğini tartışıyorlar – Biden gündemi, Trump’ın görevden alma davası hakim (D-Minn.) Salı günü yaptığı açıklamada, Senato Demokratlarının önereceği ilk tasarının bir önceki Kongre sırasında Meclisi geçen ancak GOP kontrolündeki Senato’da geciken Halk İçin Yasası olacağını söyledi.

Schumer yaptığı açıklamada, “Senato Demokratları gerçek çözümler geliştirmeye ve anayasamızın temel ilkelerini korumak için mücadele etmeye kararlılar, bu yüzden bugün yeni Kongrenin ilk tasarısının Halk İçin Yasa olacağını duyuruyoruz” dedi.

Çok çeşitli ilerici ve medeni haklar grupları tarafından onaylanan tasarı, diğer şeylerin yanı sıra, seçmen kaydı gerekliliklerinde değişiklikler, seçim güvenliği için daha fazla finansman, başkanlar ve başkan yardımcılarının vergi beyannamelerini ve yeni etik kurallarını açıklamaları için gereklilikleri içeriyor. Kongre üyeleri için.

Tasarı ayrıca Yüksek Mahkeme için bir etik kuralları gerektirecek, cumhurbaşkanlığı seçimleri için kamu finansmanını artıracak ve çevrimiçi reklamcılık için yeni açıklamalar gerektirecek.

Tasarıyı yeni Senato Demokrat çoğunluğu tarafından sunulan ilk teklif haline getirme kararı, Meclis Demokratlarının yasama önceliği statüsünün altını çizen “HR 1” tasarısını yapmasından sonra geldi.

Klobuchar, Senato Kural Komitesi’nin yeni başkanı olarak, “bir numaralı önceliğin, oylamayı daha kolay ve daha güvenli hale getirmek ve Amerikan halkının sesini boğan özel ilgi ve kara para selini durdurmak” olduğunu söyledi.

Ancak tasarı, Demokratlar çoğunluğu devraldıktan sonra bile Senatoyu geçme şansı ile karşı karşıya. Çoğu yasanın geçmesi için 60 oya ihtiyaç duyulacak ve Demokratlar yalnızca 50 oya ve gelen Başkan Yardımcısı Kamala HarrisKamala HarrisSanders beyzbol kartı, Fauci tarafından belirlenen satış rekorunu kırdı The Hill’s Morning Report – Facebook tarafından sunuldu – Demokratlar COVID-19 faturasını hangi yoldan alacak? Doug Emhoff, DC kent çiftliğini ziyaret ederek gıda güvensizliğinin herkes için sorun olduğunu söylüyor DAHA FAZLASI bir beraberliği bozmak için.

Demokratlar, 60 oyluk yasama suçunu ortadan kaldırabilir ve bu da yasaları yalnızca 50 oyla geçirmelerine izin verir. Ancak komitenin birkaç üyesi böyle bir adım atmaktan çekiniyor.

Bunu nasıl takip edeceğimizi söylemek için henüz çok erken. Sanırım her Amerikalının seçimlerimizin bütünlüğünün inanılmaz derecede önemli olduğuna dair bir mesaj aldığını ve bu nedenle geçen yıl meydana gelen olayların sorumluluğu açısından muhtemelen Halk İçin Yasasını geçirmekten daha önemli bir şey olmadığına dair bir mesaj aldığını düşünüyorum ”dedi Merkley Cumhuriyetçiler tasarıyı bloke ederse, parti, haydutluk konusunda harekete geçecekti.

Previous articleMcConnell ve Schumer, haydutluk engelinin ortasında güç paylaşımı anlaşmasını kesemedi
Next articleDemokratlar görevden alma davasının zamanlamasına takıldı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here