Senato Demokratları nixing haydutlarına karşı temkinli

0
24

Bu ay Gürcistan’da elde edilen iki zaferin ardından soldan gelen yoğun baskıya rağmen, Senato Demokratlarının yasama suçunu ortadan kaldırması pek olası görünmüyor.

Çarşamba gününden itibaren, Demokratlar 2010’dan bu yana ilk kez birleşik bir hükümeti kontrol edecekler. Ancak Senato’daki 50-50’lik ince marj, senatörleri 60’ıncı oyu bozmaya ikna edemedikleri sürece, kapsamlı politikalarla büyümeye yönelik ilerici umutları kutlamakla tehdit ediyor. çoğu mevzuat için GOP desteği gerektiren engel.

“Nükleer” olmanın destekçileri, haydutluktan kurtulmak için Demokratik Senato parti grubunun her üyesinin desteğine ihtiyaç duyacak, ancak birkaçı gemide değil.

“Sadece insanları bir araya getirmek için bir fırsat olduğunu düşünüyorum ve bu yerdeki herhangi biriyle konuşabilirsiniz, iki partili yasalar zamanın sınavına dayanma eğilimindedir ve bu yüzden umarız birlikte çalışmaya devam ederiz ve onu haydutlar tarafından teşvik ediliriz.” dedi Sen. Jon TesterJonathan (Jon) Test Edici Yerli gruplar, ABC’nin ‘Big Sky’ VA sekreteri adayına karşı kampanya başlatıyorlar, onay duruşmasıyla yelken açıyor Parklarımızı korumak için, kiralamaya ara ver DAHA (D-Mont.), 50-50 Senato’nun “işleri halletmek için insanların birlikte çalışmasını gerektireceğini” ekliyor.

You are. Chris CoonsChris Andrew CoonsHawley, yedi Demokrat senatöre karşı etik karşı şikayette bulundu Ilımlılar, Biden Demokratları yönetimindeki ‘güç’ olmaya yemin ediyor, Rus siber saldırısının Adalet Bakanlığı, Mahkemeler üzerindeki etkisine cevap arıyor (D-Del.), Senato’nun, kapıyı tamamen kapatmasa da, kanunların 60 oyluk prosedür gereğini atlamasına izin veren bir bütçe hilesi olan uzlaşma yoluyla yasaların geçirilmesi de dahil olmak üzere diğer seçenekleri gözden geçirmesi gerektiğini söyledi. tablo.

“Yaptığımız ilk, ikinci veya üçüncü şeyin kural değişiklikleri hakkında biraz tartışmak olduğunu sanmıyorum çünkü seçilecek başkan kampanyası boyunca koridor boyunca çalışmaya ve ülkeyi bir araya getirmeye çalışacağı konusunda netti. Ve bunu önce yapıp sonra göreceğimizi umuyorum, ”dedi Biden’ın yakın müttefiki Coons.

Haydutları bozmanın destekçileri en büyük engellerini Sen olarak görüyorlar. Joe ManchinJoseph (Joe) ManchinJoe Manchin Senato’ya COVID-19 yardım tasarısında Cumhuriyetçileri atlatmaya hazır Demokratlara daha iyi bir yol gösterebilir. Para Üzerine: Ekonomi 2020’de yüzde 3,5 oranında küçüldü | Milletvekilleri Robinhood’ın GameStop kararını bozdu | Bütçe kuralları, siyaset saat başı asgari ücreti tehdit ediyor DAHA FAZLASI (DW.Va.), bunu yapmak için oy kullanmayacağına söz vermiştir. Demokratlar yalnızca 50 sandalyeye sahip olacağından, Mançin’den gelen muhalefet, Senato kuralından kurtulma çabalarını tek başına bastırabilir.

Ve Fox News ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, haydutları sindirmeye karşı olduğunu belirtti.

Manchin, “Bu ülkeyi bir araya getirmek, ülkeyi iyileştirmek ve iki partili bir şekilde çalışmak için elimden gelen her şeyi yapacağım, bu da Senato’ya sahip olmamızın nedenidir” dedi.

Ancak parti içindeki geri tepme daha geniş. Sen. Kyrsten Sinema (D-Ariz.), Haydutları bozma ihtimalinin düşük olduğu görülüyor, Senatör Dianne Feinsein (D-Calif.) Defalarca savundu ve Sen. Angus KralıAngus King Cumhuriyetçiler, onay duruşması sırasında Granholm’a fosil yakıtlar konusunda baskı yapıyor Orta Düzey Demokratlar, Biden’in başarısının anahtarıdır Biden’ın iki partili baskısı, COVID-19 yardım tasarısının duvarını vuruyor DAHA FAZLASI Demokratlarla görüşen (I-Maine), geçen yıl GOP’un Yüksek Mahkeme Adaletini onaylama kararını uyardığı halde uzun süredir potansiyel bir engel olarak görülüyordu. Amy Coney BarrettAmy Coney Barrett Güney Carolina Senatosu, eyaletteki kürtajların çoğunu yasadışı ilan etmek için oy kullandı Biden, Yüksek Mahkeme reformunu incelemek için görevlendirme komisyonu başlattı Demokratlar meclisi geri alırsa, seçimlerden önce yıldırım hızında bir kural değişiklikleri tetikleyebilir.

Yüksek rütbeli başkan da dahil olmak üzere birçok Demokrat senatör, haydutun ortadan kaldırılmasını destekleyip desteklemeyeceklerini umursadılar. Senato Demokrat Lideri, haydutları ortadan kaldıracaklarına söz verebilir mi diye sordu Charles SchumerChuck Schumer Göçmenlik reformu bekleyemez Psaki, DHS adayı Mayorkas’ın ayrılan aileleri yeniden bir araya getirmek için görev gücünün başına geçmesini bekliyor Biden DHS, Cumhuriyetçi engeli aşarak Senato’daki ilerlemeleri seçiyor DAHA FAZLA BİLGİ (DN.Y.), Biden ve Gürcistan’dan iki Demokrat senatör yemin ettikten sonra çoğunluk lideri olacak, kenara çekildi.

Schumer, yakın tarihli bir basın toplantısında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Büyük, cesur bir değişiklik istemek konusunda birleştik ve bir parti olarak oturup bunu başarmanın en iyi yollarını tartışacağız” dedi.

Demokratlar, Trump yönetimindeki dört yılın ardından bastırılmış taleplerin bir kombinasyonunun ateşlediği uzun bir yapılacaklar listesi ve sağlık hizmetleri ve iklim değişikliği gibi konularda milletvekillerini sola doğru itmeye istekli bir üsse sahip birleşik bir hükümete giriyorlar. .

Schumer ve Konuşmacı Nancy PelosiNancy Pelosiİnsan Hakları Kampanyası, Marjorie Taylor Greene’in komitelerden çıkarılması çağrısı yapıyor Demokrat, Marjorie Taylor Greene Kongre Binası Polis memurunun Rotunda’da onuruna yalan söylemesi için duruşmalar yapılması çağrısında bulundu. (D-Calif.) Her iki konuda da harekete geçme taahhüdünde bulunmanın yanı sıra seçim reformu, oy hakları, göçmenlik, ceza adaleti reformu, vergi kanunu ve altyapı değişiklikleri.

Schumer, Senato Demokratik Kongresi’ne yazdığı yakın tarihli bir mektupta, “Cumhuriyetçi meslektaşlarımız bu sorunları ele alma çabalarımızda bizimle ortak olmamaya karar verirlerse, ilerlemenin durdurulmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Demokratların iddialı dilek listelerinin bir kısmının üstesinden gelmek için uzlaşmayı kullanmaları muhtemeldir ve gelecek Bütçe Komitesi Başkanı Bernie SandersBernie SandersSanders beyzbol kartı, Fauci’nin belirlediği satış rekorunu kırdı Bernie Sanders, milyarderin eleştirisiyle alkışladı: ‘Bana bir nehir ağla’ Biden göç planları erken engelleri vurdu DAHA FAZLASI (I-Vt.) Mümkün olduğu kadar genişlemeye söz verdi. Boşluk, 2010 yılında Demokratlar tarafından ObamaCare’e son değişiklikleri geçirmek için ve Cumhuriyetçiler tarafından sağlık hizmetleri yasasını yürürlükten kaldırmak için başarısız bir girişimde ve bir vergi tasarısını geçirmek için ayrı, başarılı bir girişimde kullanıldı.

Ancak uzlaşmayı kullanma yeteneği sınırlıdır, yani çoğu yasama önceliğinin en az 10 GOP senatörünün desteği de dahil olmak üzere 60 oya ihtiyacı olacaktır.

Senatör, “Senato’nun yasama organı olarak çalışma ve Amerika’nın karşı karşıya olduğu büyük sorunları ele alma yeteneğini geri kazanmak için çok çalışmalıyız” dedi. Jeff MerkleJeff Merkley İki partili grup Senato kurallarının değiştirilmesini tartışıyor Biden, Obama’nın etik kurallarını genişletiyor Biden, atananlar için 2 yıllık lobi yasağı getiren yönetim emri imzaladı DAHA FAZLASI (D-Ore.), Uzun süredir kötü niyetli reform savunucusu.

You are. Ron WydenRonald (Ron) Lee WydenHillicon Valley: Reddit güdümlü menkul kıymetler mitinglerinden serpinti, GameStop satın alma yasağı devam ediyor | Milletvekilleri, büyük Rus saldırısının ardından NSA’yı bir yıllık ihlali eleştiriyorlar | Facebook’un Apple Milletvekilleri aleyhine antitröst davasını düşündüğü bildirildi, büyük Rus hackinin ardından NSA’yı yıllardır ihlal ediyor Milletvekilleri, SALT kesintisindeki sınırı kaldırmak için yasa tasarısı teklif ediyor DAHA FAZLASI (D-Ore.) Konuşan haydutlara geri dönmeyi desteklediğini söyledi – “Mr. Smith Washington’a Gidiyor ”tarzı bir değişiklik, senatörlerin bir tasarıyı veya adayları tartışmak için yerde kaldıkları sürece bloke etmelerine izin verecek – ancak bunun Cumhuriyetçiler tarafından kabul edilemeyeceğini kabul etti.

“İzin vermeyeceğim Mitch McConnellAddison (Mitch) Mitchell McConnellLouise Linton, ilk yazar-yönetmen The Hill’s 12:30 Raporu’nda cani, seks takıntılı hedge fonu yöneticisini oynuyor – Facebook tarafından sunuluyor – Uzmanlar J&J aşı verilerine tepki veriyor İhtiyacımız olduğunda Barry Goldwater’ın Cumhuriyetçi Partisi nerede? o? DAHA Amerika halkının acil ihtiyaçlarını, yeri düğümlere bağlayan prosedürel yaklaşımlarla karşılama becerisini önleyin, ”dedi Wyden.

Taraftarlar, Demokratlara nihayetinde suç işleyen kişiyi ortadan kaldırmaları veya yakında Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell’in (K-Ky) yasama hedeflerini engellemesini izlemeleri için baskı göreceğine inanıyorlar, bu dinamik, parti tabanından tepki alacağına inanıyorlar.

“Artık hiç şüphe yok: Senatör Mitch McConnell ve GOP, hükümette asla güvenilir bir ortak olmayacaklar, bu nedenle Senato Demokratları, seçmenlerin iradesini tersine çevirmek ve engellemesini devam ettirmek için kullanabilecekleri bir silah olarak sahtekarlığı ortadan kaldırmak için hızlı hareket etmelidir. azınlık, “dedi, senatoyu bozmayı destekleyen gruplardan oluşan bir koalisyon olan Fix Our Senato’nun sözcüsü Eli Zupnick.

Grup, senatörler üzerinde baskı kurmaya çalışmak için Cuma günü altı rakamlı bir reklam kampanyası başlattı; bu, Demokratların haydutları değiştirmesini sağlamak için çabalarını artıran taraftarların ilk adımı olması bekleniyor.

Demokratların öne sürdüğü fikirlerden biri, mevzuata ilişkin tartışmaları sona erdirmek söz konusu olduğunda 60 oyluk yasama suçlamasını olduğu gibi bırakacak, ancak yasa tasarılarının Senato katına taşınmasını kolaylaştıracak daha küçük kural değişikliklerini yürürlüğe koymak için bir anlaşma sağlamaya çalışıyor.

You are. Chris MurphyChristopher (Chris) Scott Murphy McConnell, Trump’ın görevden alma davasını başlatmadan önce nasıl raydan çıkardı? Schumer, aksiliklere rağmen Trump davasında ilerleme sözü verdi The Hill’s Morning Report – Biden: Aşıya, virüse ve seyahate odaklan (D-Conn.), Haydut reformlarını destekleyen (D-Conn.), Demokrat meslektaşlarından bazılarının muhalefeti ile 50-50 Senato’da 60 oyluk yasama suçlamasını tamamen iptal etmenin olmayacağını kabul etti.

Murphy, “Umudum, kural reformu hakkında bir konuşma yapabilmemizdir,” dedi. “Sanırım hepimiz emin olmak istiyoruz Joe BidenJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor.Senato’da gündeminin bir şansı var. Ve azınlığın yeri her gün kontrol etmemesini sağlamanın yollarını bulalım. ”

You are. Ben CardinBenjamin (Ben) Louis CardinMaryland milletvekilleri Biden’dan Capital Gazette’den kurbanları vuran Başkanlık Özgürlük Madalyası ile onurlandırmasını istiyor Senato kurallarını değiştirmeyi tartışan iki partili grup Milletvekilleri iki partili mevzuatın ekonomik iyileşmenin anahtarı olduğunu söylüyor DAHA FAZLA BİLGİ (D-Md.) Daha küçük değişikliklerin hayata geçirilmesi konusunda iki partili tartışmalar olduğunu ekledi.

Bunu ilerletebileceğimizi umuyorum. Takas, garantili değişikliklere ve sahadaki tartışmalara karşı mevzuata ilerlemeyi kolaylaştırmak, ancak sonunda faturaları taşımak için daha geniş bir fikir birliğini korumaktır ”dedi Cardin. “Bu önemli olurdu.”

McConnell’in GOP senatörlerinin bir paketi kabul etmesine izin verip vermeyeceği sorulduğunda Cardin, “Koridorun her iki tarafında hayal kırıklığı olduğunu düşünüyorum.”

Previous articleHawley, Cruz’u 14. Değişiklik ile kaldırmak ‘göz önünde bulundurulmalı’
Next articleCapitol isyanından sonra otel Hawley bağış toplama etkinliğini iptal etti

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here