Senatörler, Mayorkas’ı DHS’de liderlik etmesi için incelemeye aldı

0
16

Salı günü Senatörler, Trump yönetiminin soruşturmasının son gününü geçirdi Alejandro MayorkaAlejandro MayorkasBiden önümüzdeki hafta göçmen aile birleşimi için görev gücünü açıklayacak The Hill’s Morning Report – Facebook tarafından sunuldu – Demokratlar COVID-19 tasarısını hangi yolu izleyecek? Biden göçmenlik planları erken engellerle karşılaştı DAHA FAZLASI, Gelecek dönem başkanı Joe BideJoe BidenMenendez, Navalny protestolarının Çin’in iki büyük ekonomik anlaşmayı kestikten sonra Rusya’ya yaptırım çağrısı yaptı; ABD, küçük bir tanesine odaklanmalı Biden, başkan olarak Walter Reed’deki yaralı servis üyelerine ilk ziyareti gerçekleştiriyor.İç Güvenlik Bakanlığı’nda (DHS) büyük bir dönüşüme liderlik edecek.

Annesi Holokost’tan kaçan Kübalı bir göçmen olan Mayorkas, ailesinin Amerika’ya yaptığı yolculuğun, hem sınırı güvence altına alma hem de göçü yönetme sorumlulukları olan bir ajansta hizmet etme isteğini etkilediğini sık sık söyler.

Doğrulanırsa, Obama yönetimi sırasında DHS sekreter yardımcısı ve ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri başkanı olarak görev yapmış, departmanda önemli deneyime sahip olarak işe gelecekti.

Hayatımı şekillendirmede vatan ve güvenlik ilkeleri son derece önemli oldu. Babam ve annem beni bu ülkeye komünizmden kaçmam ve Amerikan vatandaşlığının her birimize getirdiği güvenlik, fırsat ve gururu sağlamam için getirdi, “Mayorkas Senato İç Güvenlik ve Devlet İşleri Komitesi’ne söyledi.” Her gün bu ülkenin ailemiz için ne ifade ettiğini ve onun vatanımız olduğunu bilmenin nimetini takdir etmek için yetiştirildi. “

Mayorkas Salı günü senatörlerin huzuruna çıktı ve Biden yönetimi içinde ulusal güvenlik pozisyonlarına başkanlık etmek üzere görevlendirilen bir dizi yetkiliyle birlikte, diğer komitelerdeki milletvekilleri, ulusal istihbarat müdürü adaylarını tartan Avril Haines, Tony Blinken Dışişleri Bakanlığını yönetecek ve emekli oldu. General Lloyd AustinLloyd AustinScrutiny, Capitol’deki Ulusal Muhafızların mevcudiyeti üzerine büyüyor Pentagon şefi, Capitol’deki Muhafız birliklerine “Savunma Bakanlığı arkanda” Gece Savunması: Biden, başkan olarak Walter Reed’e ilk seyahatini yapıyor | Pentagon, Trump’ın son dakika yönetim kurulu atamalarını durdurdu | Uzay Kuvvetleri rütbe yapısını açıkladı DAHA FAZLASI Pentagon’a başkanlık etmek için.

Ancak adaylığı, Sen ile birlikte çoktan zorlu bir yola girdi. Josh HawleyJoshua (Josh) David Hawley Onyedinci Değişiklik ve Donald Trump Biden’ın gelecek hafta göçmen aile birleşimi görev gücünü duyurmak için yaptığı kınama GOP grubu, Cruz, Hawley’i istifa etmeye çağıran ilan tahtası kampanyası başlattı. (R-Mo.) Mayorkas’ın “federal yasayı nasıl uygulayacağını ve güney sınırını nasıl güvence altına alacağını yeterince açıklamadığını” öne sürerek konuyu durdurdu.

Onun tutumu, aksi takdirde Demokratlar Çarşamba günü Senato’nun kontrolünü ele geçirdiğinde ilerlemesi beklenen bir adaylığı geciktirebilir. Muhafazayı yenilgiye uğratmak için 50 oyluk bir pıhtı oyu gerekecek ve taban günlerini tüketerek süreci karmaşıklaştıracak.

Ulusal Güvenlik, Kongre Binası’ndaki ölümcül ayaklanmalardan sonraki günlerde eleştirilere maruz kalan birkaç kurumdan biridir; Biden ve Demokratların, DHS gönderisini en önemli öncelik haline getirdiğini iddia ettiği birçok faktörden biri.

“Bu bölümü gördük [in] Senatör John Tester (D-Mont.), son dört yıl içinde yaşanan kargaşa, “dedi.

“Ali Mayorkas, bu departmanın ihtiyacı olan sağlam eli getirecek,” diye ekledi Test Mayorkas’ı takdim ederken bir takma ad kullanarak. “Umarım bu komite onu Senato katına getirir ki onaylanabilelim. Çünkü dürüst olmak gerekirse, 6 Ocak’taki olaylardan sonra kaybedecek vaktimiz yok. ”

Mayorkas, Capitol’u koruma ve siber saldırılardan aşırılık ve iç terörizme kadar çeşitli tehditlerle başa çıkmanın yanı sıra koronavirüs pandemisine ve iklim değişikliğine yardım etme sözü verdi.

“Onaylanma şerefine sahip olursam, trajik can kaybının, kolluk kuvvetlerine yönelik saldırıların, demokrasimizin üç ayağından biri olan binaya yapılan saygısızlıktan emin olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım ve sizin, iş arkadaşlarınızın, personelinizin ve orada bulunan herkesin hissettiği terör bir daha olmayacak ”dedi.

Mayorkas, departman Trump yönetimi altındaki altı lideri karıştırdıktan ve sınırı geçerken 600’den fazla göçmen çocuğu ebeveynlerinden ayırdıktan sonra DHS’deki dizginleri devralacaktı.

Ebeveynleri tarafından ABD’ye getirilen çocuklara çalışma vizesi alma şansı veren bir program olan Çocukluğa Gelenler İçin Ertelenmiş Harekete öncülük ettiği için Demokratlardan övgüler aldı.

Mayorkas, en son hukuk firması WilmerHale’de çalıştı ve DHS’de rütbeleri yükseltmeden önce daha önce federal bir savcıydı.

Trump yıllarında aşırı saldırgan olmakla suçlanan DHS tarafından denetlenen bir kurum olan Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Teşkilatı’nın kaldırılması için soldan gelen çağrıları kabul etmedi.

Ancak Mayorkas, genişleme çabalarına direneceğini söyledi Başkan TrumpDonald TrumpPalm Beach, Trump’ın Mar-a-Lago Göçmenlik reformundaki ikametgahını gözden geçiriyor Para Üzerine: GameStop tartışması hakkında beş soru | Biden, Yellen yeni yardım için hızlı hareket çağrısında bulundu DEVAMI‘ın sınır duvarı ve fırsat eksikliğini göçmen adaylarının sığınma talebinde bulunmaları için bir neden olarak görmediğini söyledi.

“Bu yekpare bir meydan okuma değil, sınır. Sınır, coğrafyaya, mekana ve etrafındaki kişilerin davranışlarına bağlı olarak değişir. Bu çeşitli ve çeşitli meydan okumaya ihtiyacımız yok, yekpare bir cevabımız da olmamalı ”dedi ve ABD’nin göçle mücadele stratejisinin bir parçası olarak kendi ekonomilerini iyileştirmek için diğer ülkelere yardım gördüğünü de sözlerine ekledi.

Ancak duruşmadaki birçok Cumhuriyetçi, Mayorkas’ın Demokratlarla bağlantılı göçmenlik davalarına karıştığını tespit eden 2015 genel müfettiş raporuna odaklandı.

Rapor, ABD’de büyük yatırımlar yapması beklenenlere vize veren EB-5 Göçmen Yatırımcı Vize Programı ile ilgilidir.

Rapor, Mayorkas’ın müdahale ettiği, her biri yüksek rütbeli Demokratlarla bağlantılı üç vakayı vurguluyor: o zamanlar Sen tarafından zorlanan bir Las Vegas kumarhanesi. Harry ReidHarry Mason Reid: Byrd Kuralı, siyaset saat başına asgari ücret tehdidinde bulunuyor Harry Reid ‘pek iyimser değil’ Biden, haydutları ortadan kaldırmak için zorlayacak Schumer yeni Senato çoğunluk lideri oluyor DAHA FAZLA BİLGİ (D-Nev.), Eski Pennsylvania Valisi Ed Rendell’e (D) bağlı bir film projesi ve eski Virginia Valisi Terry McAuliffe (D) ve eski Dışişleri Bakanı Anthony Rodham’a bağlı bir elektrikli otomobil şirketi Hillary ClintonHillary Diane Rodham Clintonİnsan Hakları Kampanyası, Marjorie Taylor Greene’nin komitelerden çıkarılması çağrısında bulunuyor Demokrat, Marjorie Taylor Greene Demokratları, Greene’i istifaya çağıran karar sansürünü uygulamaya koymak için sınır dışı etmek için duruşmalar yapılması çağrısında bulundu.‘nun erkek kardeşi. Rapor, her projeye bağlı yatırımcı vizelerinin Mayorkas’ın katılımı olmadan onaylanma ihtimalinin düşük olduğunu belirtiyor.

Müfettiş genel raporu, Mayorkas’ın eyleminin “iltimas ve özel erişim” sağladığını, ancak o zamanki USCIS liderinin kararlarının “meşru olarak onun yetkisi dahilinde” olduğu sonucuna vardı. Ayrıca, Mayorkas’ın etkisinin uygun olmayacağını düşündüğü meselelere karışmayı reddettiğini de kaydetti.

Çok sayıda Cumhuriyetçi milletvekilinin sorularını yanıtlayan Mayorkas Salı günü, “sorunlarla boğuşan” bir vize programına adım attığını söyleyerek, müdahale etmenin ve teşkilatları içindeki sorunları çözmenin liderlerin sorumluluğunda olduğunu ekledi.

“Teşkilatın ele aldığı davalarla sorunları çözdüm. Bahsettiğiniz davalar, baş müfettişin raporunda yer alan üç dava, senatörlerin ve Temsilciler Meclisi’nin koridorun her iki tarafındaki üyelerinin talebi üzerine karıştığım yüzlerce ve yüzlerce davadan üçü. Dedi.

Neredeyse 100 sayfalık bir müfettiş genel raporu, Mayorkas’ın katılım gerekçesini özetleyen kabaca 30 sayfalık bir çürütücü içeriyor.

You are. Mitt RomneyWillard (Mitt) Mitt Romney GOP’tan 46 yıl sonra ayrılıyor ve Olimpiyat reklamcıları ‘siyasi olarak evsiz’ hissediyor, Japon koronavirüs dalgasının ortasında geri çekiliyor: Gaetz’in Cheney’i kendi eyaletindeki mitingde nişan aldığını rapor edin DAHA FAZLA BİLGİ (R-Utah) Mayorkas’a bölümden bir şey öğrenip öğrenmediğini sordu.

“Bu koşullara geri dönüp baktığımda, ister Vali Rendell, ister bu nitelikteki diğerleri, ‘Önde gelen bir Demokrat tarafından çağrıldığım için’ demeseydiniz, ancak böyle bir durumda ‘siyasi bağlantım nedeniyle kendimi geri almalıyım. ve bırakın başkalarının bu sorumluluğu almasına izin verin. ‘ Bir şey çok belirgin siyasi kayırmacılık görünümüne sahip olduğunda yapılacak uygun eylem bu değil mi? ” Romney, Mayorkas’a sordu.

Mayorkas, raporun bu tür olaylara müdahil olmak için daha iyi korkuluklar oluşturmaya yardımcı olduğunu belirtti.

“Aslında, senatör öğrendim, bir algıya karşı nasıl daha iyi korunmalıyım ve sana yüzde 100 katılıyorum, bu algıya karşı korunma yükümlülüğümüz, böylece hükümetin karar alma sürecine güven ve güven olsun liderler, ”diye yanıtladı.

Bazı Demokratlar Cumhuriyetçilerin rapora odaklanmasını geri püskürttü.

“Bu temelsiz iddiaların @AliMayorkas’ın kamu hizmetindeki kusursuz kariyerini – Bakanlığın nitelikli ve yetenekli bir lidere son derece kritik bir şekilde ihtiyaç duyduğu bir zamanda – bulutlandırmasına izin vermek, en iyi ihtimalle sorumsuz, en kötü ihtimalle tehlikeli,” dedi Sen. Tom CarperThomas (Tom) Richard Carper Hill’s 12:30 Raporu – Facebook tarafından sunuldu – Beyaz Saray bugünün idari emirlerinde iklim değişikliğini hedefliyor Senato Demokratları DC eyalet yasasını yeniden yürürlüğe koyuyor Senatörler Mayorkas’ı DHS’de liderlik etmek için incelemeye aldı. (D-Del.) Twitter’da Cumhuriyetçi meslektaşlarından bahsetti.

Previous articleMcConnell güç paylaşımı anlaşmasının bir parçası olarak haydutları kurtarmak istiyor
Next articleHawley, Biden’ın DHS adayının hızlıca onaylanmasını geciktirdi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here